Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megérné egy kábel nélküli...

Megérné egy kábel nélküli egér a laptopomhoz?

Figyelt kérdés
Van egy laptopom, amihez jelenleg egy kábeles egeret használok. Leginkább netezésre, de idegesít, hogy sokszor elakadok a kábelban. Viszont osztálytársam azt mondta, hogy nem éri meg.

2014. nov. 4. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt egyénileg kéne tudnod mérlegelni. Neked megéri?


Én személy szerint azt mondanám, hogy nem. Nekem is vezetékes egerem van a laptopomhoz, nagyon kis helyen a laptopom és az asztal széle között használom, olykor sok kacattal fölötte, mégis mindig megoldom, hogy ne akadjak bele.

2014. nov. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tengor ***** válasza:

Ezt neked kell tudni, hogy mi mennyit ér meg. Nekem egy pipás cipő nem ér tízezreket, más meg hónapokat spórol rá, mert neki az kell...


Árban nem sokkal drágább, mint a vezetékes társai. Nincs kábel, ellenben van elem (ritkán akkumulátor), ami le tud merülni, így jó ha mindig van otthon egy pár tartalék elem (mindig a 3 napos ünnepek elején merül le, amikor semmi nincs nyitva :D).

Negatívumként szokták még felhozni, hogy játékra alkalmatlan v. legalábbis erősen korlátozott. Ez valamennyire igaz, ha az ember profi játékos. Hétköznapi használatra és nem fél pixeleken múló játékra is használható a legtöbb.

Nekem egy 7-8 éves vezetéknélküli billentyűzet-egér szettem van. Asztali géphez vettem, aztán laptophoz használtam. Most megint asztalihoz használom. Amikor úgy tűnt, hogy az egér tönkremegy, akkor nézegettem új egeret v. új szettet, de fel sem merült bennem, hogy elég lenne a vezetékes is. (szerencsére sikerült megjavítani az egerem, így nem kellet új szett).

A Logitech nagyon jó eszközöket gyárt.

2014. nov. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

A Logitech -nél nem gond az merülés, számos olyan vezeték nélküli modellje van, hogy mikor lemerül fel tudod rakni micro USB kábelre tölteni és közben folyamatosan használhatod.


Nekem Logitech M310 -esem van (MK520 szett részeként) már három éve lassan, lézeres. 1 db minőségi tartós AA elemmel 4-5 hónapig húzza. Ha minden használat után kikapcsolnám, működne akár 1 évig is a gyártó ígérete szerint, de ez mindig be van kapcsolva.

Sóval ajánlott mindenképp lézerest venned, sokkal kevésbé eszik az elemet.

2014. nov. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem volt elemes kábel nélküli is utáltam. A teljesen új elemet épp úgy leette 2-3 hét alatt mint a feltölthetőt. És akkor ha néha elkezd akadozni, nem veszi be a mozgást ,aztán mégis beveszi, aztán megint nem, kiidegelt. Szerintem jobb a kábeles.
2014. nov. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem még akkor volt vezetéknélküli egerem, amikor még egész újnak számított. De persze nem egy jó márkás...

De a lényeg, hogy nem lett a szívem csücske. Gyorsan merült (2 darab AAA-s akku volt hozzá). Akkoriban még sokat játszottam (cod) és sokszor merült le war alatt...


A lézeresek, illetve modern vezetéknélküli egerek biztos jobban bírják már, ahogy fentebb írják. De én egyelőre elkerülöm őket. Notebookhoz is vezetékest használok (Logitech M500-am van pár éve). Nekem sosem akad bele a vezetékbe...


Szerintem notebooknál akkor lehet problémás, ha ugyanazon az oldalon használod, amelyiken bedugod a notebookba. Nekem a bal oldalon vannak az USB-k, oda van bedugva, és jobb oldalon használom az egeret. A notebook mögött vezetem át a vezetéket, jól lelóg az asztalról is. :)


Ha olyan notebookom lenne, aminek csak a jobb oldalán lenne USB, akkor elgondolkoznék a vezetéknélkülin szerintem...

2014. nov. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vegyél hozzá rövid kábeles egeret, abba nem kell elemet tölteni.
2015. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
megjegyzem, nekem is volt vezeték nélküli egerem (nem egy márkás,Tesco-s). De nem bírta az eleme 2 óránál tovább, aztán tölthettem, és addig nem bírtam használni a gépet.
2015. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!