Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sata2-es merevlemez helyére...

Sata2-es merevlemez helyére be lehet-e tenni Sata3-as merevlemezt?

Figyelt kérdés

Azaz a Sata2-es helyére betenni egy SATA3-ast?


Illetve lehet-e belőle baj hogy ha a gyárilag bentlévő merevlemeznek kisebb a puffere mint amit bele akarnék majd rakni ( gyárilag 8MB az újé meg PL 32MB? )?


Illetve honnan tudom hogy maximum hány GB-os vagy TB-os valamint mekkora RPM-es merevlemezt tehetek a notebookomba ( gyárilag 500 GB és 5400 RPM )?


Vagy hogy van ez az egész mire kell figyelnem, milyen merevelemzt nézzek? Jelenleg egy 500 GB SATAII 5400RPM 8MB-os merevlemez van a notebookomban de ezt szereném nagyobbra cserélni, és egy 1TB SATAII 5400rpm 8MB -os merevlemezzel szemezgetek.



2014. nov. 5. 08:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A különböző SATA-k kompatibilisek egymással, ezért bele teheted nyugodtan.


A puffer mindegy ilyen szempontból, menni fog.


Nem szokott ilyen korlátozás lenni (kapacitás, fordulatszám), ezért azzal se foglalkozz.


Leginkább a márkájára kell figyelni szerintem. Én a WD-t ajánlom leginkább (Western Digital), de a Seagate-et is szívesen ajánlom még.

2014. nov. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor ez a sata dolog a 3.5" os merevlemezekre is igaz?


úgy értem, nekem van egy asztali gépem is, és abban van egy 3.5"-os SATA2-es merevlemez és ha annak veszek külső házat akkor mindegy hogy sata2 vagy 3-as a ház? vagyis ha sata3-as akkor is megy benne a sata2-es vincsi, és ha sata2-es akkor később ha kell tudok bele venni sata3-as vincsit?

2014. nov. 5. 08:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ott is kompatibilis.

A sebességük tér el. Pontosabban az elméleti maximális sebességük. De általában bőven elég a SATA2 a sima merevlemezeknek (5400 RPM-eseknek pláne).


SSD-nél lenne fontosabb ez a kérdés (ott a SATA3 ajánlott), mivel az sokkal gyorsabb, mint a merevlemez.

2014. nov. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!