Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik megoldás tűnik pénztárc...

Stark2000 kérdése:

Melyik megoldás tűnik pénztárca barátabbnak?

Figyelt kérdés

Most rá szánom a pénzt, és veszek egy felső kategóriás GTX970-net / GTX980-nat, 5 évig nem cserélem.

Vagy!

Vegyek egy középkategóriás GTX760-nat / R9 270X-szet / R9 280-nat és 2-3 éven belül cseréljem?


FullHDhoz kellene, de nem tudom melyik megoldás jobb?! Nem akarok mindegyik (jövőben megjelenő) játékkal Very High grafikán játszani, elég nekem a low - medium - high is, csak nem tudom, hogy a középkategóriás kártyák egyáltalán ki-e húzzák addig a teljesítményükkel?! GTX970 pedig gondolom nem most fog elavulni, és ehhez már 2K-s és 4K-s monitorokat is ajánlottak, innentől kezdve pedig szerintem 5 évig kibírná, vagy legalábbis 2-3 évig biztos tovább húzná mint a középkategóriásak.


De melyik jobb beruházás?



2014. nov. 6. 19:54
 1/4 hypno ***** válasza:

Az GTX9xx sorozat annyira új, hogy most biztosan nem éri meg. Egy fél év múlva inkább.

A 4K megjelenítés pedig egyelőre szintén túlárazott. Szerintem érdemes megvárni, amíg beáll az árazása egy normális szintre.

2014. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vegyél GTX 970-et, reméljük nem lesz gond a DX-szel.
2014. nov. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

980 abszolút nem éri meg, sokkal drágább kisebb társánál, de nem sokkal jobb

egyébként lehet jobban megérné most venni egy erős középkategóriásat, és 2-3 év múlva cserélni, mert egyelőre ezek is elegek mindenre, feltéve ha tényleg cseréled 2-3 év múlva, egyébként a 970 jó vétel

2014. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ameddig nem fogy el a kakaó a középkategóriás kártyákból, addig nem váltok. Nekem lowon megvan a 60fps, és vígan szaladok játszani. Nem vagyok grafika függő, sokkal fontosabb számomra a folyékony, tiszta játék, úgy élvezhetőbb. :D


December - Január környékére terveztem a videokártya vásárlást, ugyanis 50.000 - 60.000 Ft egy kártyáért már eléggé sok pénz. Ha a felső kategóriást veszem, akkor szerintem ráérek még Márciusig gondolkodni.. Mindenesetre kíváncsi voltam itt a véleményekre. Majd meglátom, hogy hogyan lesznek az árak. 90.000 Ftnál többet mondjuk nem akarok kiadni érte, szóval ha az alá nem megy a 970, akkor szerintem AMD R9 270X lesz. Esetleg Nvidia GTX770, vagy ha akkora már kint lesz, GTX960, de még R9 290 vagy HA jó áron lesz használtan (garival) akkor GTX780.

2014. nov. 6. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!