Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy 160GB vinyot de a...

Vettem egy 160GB vinyot de a windows csak 131GB ot lát belölle. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2008. aug. 13. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
probald programmal pl partition magic, vagy hasonlo dolgokkal lehet hogy a tobbi particionalatlan felulet vagy olyan particiotipus amit a windows nem kezel.
2008. aug. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Én úgy tudom, a win XP csak 137 GB-ig látja a merevlemezeket, ezen felüli merevlemezekhez vmi külön driver-t (telepítőprogramot) kell letölteni. Próbáld meg a Sajátgép/adott merevlemez/jobb jomb/tulajdonságok/hardver/tulajdonságok/illesztőprogram/illesztőprogram frissítése opciót. Tedd be a telepítő CD lemezt a meghajtóba, ill. jó, ha a neted is be van kapcsolva, hogy esetleg onnan töltse le a szükséges fájlokat.

Ill. olvass/keress még rá a problémára sztech fórumokban.

2008. aug. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
elozo felhasznalonak valoszinuleg tevesek az infoi vagy kavar valamit valamivel, mert nekem siman megy 320 as vinyo alap mezei xp vel is.
2008. aug. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
énis valami szabványrol hallotam egyik barátom is ígyjárt és op.rendszert váltott és megoldódott a probléma
2008. aug. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Az XP akár az 500 MB-os winyót is tudja kezelni mindenféle driver meg program telepítése nélkül.

A régi alaplapok BIOS-a nem biztos, hogy fölismeri a nagyobb kapacitású winchestert. Ezen a BIOS frissítése segíthet. De itt szerintem nem ez a baj.

Bootoláskor kellene megfigyelni, hogy a gép fizikailag mekkorának ismeri fel a winyót. Ha ott 160 Gb akkor a

PartitionMagic-el kellene megnézni, hogy az mit lát a winyóból. Egy vagy több partíció, partícióméret, azzal meg is lehet formázni.

De lehet hibás is a szerkezet, vagy a boltban bűvészkedtek rajta valamit és nem takarították le rendesen, esetleg más oprendszer volt rajta stb.

Végső esetben vissza lehet vinni a boltba, hogy garanciába nézzék meg ott előtted egy XP-n.

2008. aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Jaj jaj :)


A Windows XP abszolút nem foglalkozik azzal, hogy a BIOS milyennek látja a merevlemezt. Onnan nem szed ilyen jellegű információt a rendszer, ezt ő saját maga határozza meg. Ha a BIOS nem látja akkorának, attól még az XP tudja kezelni.


A hiba OTT van, hogy az illetőnek nem SP2-es XP-je van. Ugyanis a szűz Windows XP-nél még ott van a 132 GB-os korlát, afelett nem látja. De ha telepít az XP-re legalább kettes szervízpackot, máris megoldódik ez a problémája.


Nem igazán hiszem, hogy partitionmagic-kel kell nekiállni bütykölni... Csak egy szimpla SP2 telepítés megoldja a problémáját.

2008. aug. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Én is ezt mondom, hogy 137 felett a sima XP nem kezeli a winyót/nam látja.
2008. aug. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

A kérdést feltevő valszeg Maxtor vibyót vett, nekem is ugyanez volt és csak 130 giga körül ismerte fel. 2 megoldás van: 1. Letöltöd a big drive enabler patchet ( [link]

2. Felteszed az xp re a Service Pack 3 (SP3) -mat.

2008. aug. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Na akkor ennek véget vetünk :D


1: a win xp meg a 98 is már látja a vinyókat 137gb fölött is, ha nem látja az azt jelenti, h a BIOS(!!) ban ki van nyomva a 48bites LDA támogatás (átállítod és már jó is...)


2: Azért csak 131 Gb-t lát belőle, mert szerintem FAT32-re van formázva, és ennyiGB-t leszed belőle, konvertáld át NTFS-re és máris jobb lesz a helyzet.


(nekem pl az 500GB-s külső merevlemezem is csak 465Gb-os NTFS-el (FAT32-vel szerintem olyan 410Gb körül lenne), és ez sajnos minden fájlrendszerrel így van)

2008. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Talán segítek a "véget vetésnek":)

Nekem is Maxtor vinyóim vannak,a 200 gigásat is gond nélkül látja......

2008. aug. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!