Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IMac- et hogy érdemes megvenni?

IMac- et hogy érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy például az iPhone az nem drága mert valaki megveszi pl az 5 64Gb- ot 250000 ért 2 év múlva eladja 100000- ért és csak 150et kell az aktuális 6 64GB- ra fizetni (nyilván akinek nincs ennyi új telefonra az amúgy se veszvfelső kategóriást mivel egy HTC vagy egy Samsung is elkér ennyit az aktuális csúcs telefon ért). A kérdés az, hogy iMac- et hogy lehet venni? Mert ugye azért muszály 600- át fizetni és nagyon nehéz eladni használtan még 200- ért is.

2014. nov. 9. 11:23
1 2
 1/13 Szőrös Béka ***** válasza:
én azt gondolom iMac-et az vesz, aki azzal dolgozik. Tehát megtermeli az árát
2014. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

"mivel egy HTC vagy egy Samsung is elkér ennyit az aktuális csúcs telefon ért"


Apple csucstelok legalabb 30%-al dragabbak a konkurencia termekenel:


iphone 6 plus boven 300k folott kezdodik: [link]

a legdragabb Samsung okostelo a note 5, 200k korul kezdodik: [link]



"Mert ugye azért muszály 600- át fizetni"


Nem muszaj, meg idehaza is 350k korul kezdodnek.


Egyebkent az Apple szamitogepeknek sokkal kisebb piaca van idehaza, mint az okostelefonjaiknak, normalis, hogy a hasznalt ertekuk is nagyobb utemben csokken. iMac egy olyan cucc, aminel tenyleg csak a luxust fizeted meg, alkatreszenkent hasonlo teljesitmenyt win alapon olcsobban is osszerakhatsz, es egy windowsos PC-ben barmelyik alkatreszt konnyeden upgrade-elheted. Mac-ekben mindigis problemas volt az upgrade, mert speci alkatreszek kellettek...


Egy-ket evtizeddel ezelott meg erdemes volt mac-et valasztani ha AV teren mozogtal a jobb szoftver ellatottsag miatt, manapsag az asztali Apple szamitogepeknel csak a luxust es mac feelinget fizeted meg hasonlo parameteru "dzsunka" PC-khez kepest, ha meg van penzed erre, ne zavarjon az ara es ertekcsokkenese.

2014. nov. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Éns most nem a Plus ra gondolok, az Apple hivatalos oldalán a sima 6 64GB 250- be kerül. [link]

A konkurens gyártók pedig közel azonos árúak amikor megjelennek. A most aktuális ár a korábban irt két márkának: HTC One (16GB!) 201- be kerül az S5 (16GB!) meg 180. Amúgy Note 4- et (32GB!) linkeltél ami szintén 240-be kerül, ne a GSM árakat nézzük!! Viszont közel se annyira értéktartóak. Mint azt már írtam a 2 éves 5 64GB 100- használtan míg egy 2 éves Samsung (S3) 50- be kerül.

Illetve a 350- es iMac nem opció annak aki SSD- t akar használni 27" -es kijelzővel. Azért minimum 580- at kell fizetni.

2014. nov. 9. 20:55
 4/13 anonim ***** válasza:

"Éns most nem a Plus ra gondolok, az Apple hivatalos oldalán a sima 6 64GB 250- be kerül."


Azt talan az s5 minivel kene osszehasonlitani.


"A most aktuális ár a korábban irt két márkának: HTC One (16GB!) 201- be kerül az S5 (16GB!) meg 180."


HTC One Max 16gb kartyafuggetlen ~125k-tol: [link]


s5 15gb kartyafuggetlen ~130k:

[link]


"Illetve a 350- es iMac nem opció annak aki SSD- t akar használni 27" -es kijelzővel. Azért minimum 580- at kell fizetni."


Mac mini-t mar kb 220k-tol lehet SSD-vel valasztani, normalis 27"-es kijelzo hozza ~150k. Meg olcsobb, ha hasznaltan pl. ebay.de-rol veszel egy i5-os macmini-t es raksz bele SSD-t. Persze, ha mindez egy szuk, szexi hazban kene, meg kell fizetned a luxusadot...

2014. nov. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

én one alatt az m8 ra gondoltam és ne nézzük már az illegálisan behozott gsm árakat illetve hanyagoljuk a mobil témát azt csak egy példának hoztam fel.

Ez a Mac Mini érdekel eddig nem láttam, ebay- en milyet érdemes venni?

2014. nov. 9. 22:11
 6/13 anonim ***** válasza:

Itt nezelodj: [link]


Olyant keress, amelyben meg nem volt alaplapra cinezve a ram, 2012-esek ilyenek, 2014-esekben viszont mar nem tudsz ramot boviteni, nem tudom, melyik modelltol van ez igy, nezz utana!

2014. nov. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ez mennyire megbízható hirdetés? Tudom hogy fentebb 27" et írtam de a jelenlegi gépem+ monitor árából árából ez kijönne. De mennyire jó? Hány évig lehet még használni? 2011-es

[link]

2014. nov. 10. 14:37
 8/13 anonim ***** válasza:
A linkelt cuc egy licitalas, meg fog feljebb menni, es amugy amerikaban van, onnan draga a szallitas, es rajon vam+AFA, kb 50% az arra, amivel megnyered a licitet.
2014. nov. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És ha Mac Book okat is nézzük? Ott milyen árak vannak? Mert igazából nem kell erős gép, a 27" meg az ssd nélkülözhető, nem tudtam hogy ekkora felárat kérnek érte ennyire nem néztem utána.
2014. nov. 10. 16:22
 10/13 A kérdező kommentje:
A gépem körülbelül 120- at ér monitorral.
2014. nov. 10. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!