Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Springdale i865P (E)...

Intel Springdale i865P (E) alaplapba milyen foglalatú videókártyát és milyen típusú memóriát lehet tenni?

Figyelt kérdés

Jónéhány éve megvan már a gépem, de alapvetően a mai napig strammnak számít a maga 2,6GHz-ével, szép a merevlemeze is, meg minden, szóval nem látom okát, hogy az egészet lecseréljem, viszont videókártyából és memóriából jót tenne némi frissítés, csak nem tudom, hogy ez a típus milyeneket tud még kezelni, és mi az, amit már nem ismer.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.


2008. aug. 14. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit beírtál, az csak az alaplapnak a chipkészlete. Persze ez már valamennyire behatárolja a dolgokat, viszont chipkészlettől függetlenül is variálhat minden alaplap gyártó a lapjain. Szóval az alaplap pontos neve kéne.

Annyi biztos, hogy csak ddr1-es 400Mhz-es ramokat tehetsz bele. Ill. ha jól tudom, ez a chipkészlet még csak AGP foglalatú alaplapokban volt. Ez sajnos elég nagy gond, mert manapság már kevés az igazán jó AGP-s videókártya. :(


Ha játékra szeretnéd használni, akkor jobban teszed szerintem, ha összeraksz egy új gépet magadnak. PCI-E támogatással, és ddr2-es ramokkal.


Ha csak általános felhasználásra, akkor videókártyát nembiztos, hogy érdemes cserélni. Inkább nagyobb/gyorsabb merevlemez, és több 400-as ram.

2008. aug. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a választ eddig is. :) Másodszor: az alaplap elvileg Abit IS7-V2 (azért csak elvileg, mert az AIDA32 nem tudta megállapítani a nevét, csak egy ID-számot, amire a Google-en rákeresve kaptam ezt az Abit-et).


Ami a felhasználást illeti, ez jó kérdés, mert valahol a kettő között. Munkára is használom a gépet, de arra a célra már most tökéletes, ehhez nem kell fejlesztés; játszok is vele, és bár a legtöbb dolog, ami érdekel, remekül elfut rajta, van néhány, ami megy ugyan, de kissé döcög (pl. Age of Empires 3), és egy-kettő, ami egyáltalán nem hajlandó elindulni (pl. Heroes 5), ezekről pedig tudom, hogy grafikai problémáik vannak.


Lényeg a lényeg, csak olyan játékokról van szó, amik alapvetően most is működnek (vagy majdnem) már, csak egy kis plusz kellene nekik, hogy élvezhetőek legyenek. Crysis vagy hasonlók egyáltalán nem érdekelnek, tehát nem kell nekem erőmű, csak tényleg egy kis fejlesztés - ezért gondoltam, hogy megúszhatom gépcsere nélkül.

Vagy rosszul gondolom...?

2008. aug. 14. 12:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor ezek szerint jól tudtam, AGP-s az alaplapod.


Persze, lehet venni még hozzá videokártyát, csak nem tudom, hogy mennyire érdemes. Pl. ha veszel egy ilyet, vagy hasonló VGA-t: Radeon HD 3650 512 DDR3 DX10 BOX AGP8x 2 év gar: 16.990,-

akkor ezzel futni fognak rendesen az általad felsorolt játékok.

Viszont a jövőben megjelenő játékoknak már nem biztos, hogy teljesen elég lesz. Gondolok itt pl Starcraft 2, GTA4, Spore, Diablo3.

Előbb-utóbb sajnos elkerülhetetlen a gép teljes cseréje. Lehet halasztgatni a dolgot, de lehet hogy nem jössz ki olcsóbban így hosszú távon. S több bosszúságot okozhat. Ha meg veszel egy jó videókártyát, viszont a CPU marad a régi, akkor meg a CPU lesz a leggyengébb láncszem, és az fogja lassítani a játékokat, hiába bírná még a VGA. Így majdnemhogy kidobtad a pénzedet, mert nem tudod kihajtani a jó VGA-t. Aztán mire rávennéd magad, hogy akkor cserélsz CPU-t, meg alaplapot/ramot is, addigra megint új videokártyát kell venned, mert a régit már nem tudod beletenni az új alaplapba. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Mostanában olyan gyorsan fejlődik, változik minden, hogy inkább kb 2-3 évente teljesen új konfigurációt szerelek össze(amivel a pénzemből elérhető, legjobb teljesítményt érhetem el) s addig meg valahogy kihúzom a régivel. Jobban járok, mintha mindig foltozgatnám a régit 1-2 évig, aztán rá fél évvel, amikor már nem lehet tovább javítgatni, akkor kidobnám, és vennék egy újat. :P

2008. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát ja, kellemetlen egy helyzet. A fejlődés önmagában nem baj, csak ilyenkor okoz gondokat - bár azt hozzá kell tegyem, hogy tényleg jónéhány éve változatlan a gép, semmit nem cseréltem rajta már nem is tudom, mióta, és mindeddig tökéletes volt - lényegében most is az. Konkrétan a proci miatt azért nem aggódtam, mert ahogy nézem a _legfrissebb_ híreket, még most is ilyen 2,4-2,6 GHz körülieket említenek legjobbakként, és a legszuperebb Intel Extreme is "csak" 3,06-os vagy ilyesmi... ezért gondoltam, hogy még ezután is jó lehet ez egy darabig.


No mindegy, akkor ezen még elrágódok egy darabig. Mindenestre köszönöm a segítséged és a hasznos tanácsaidat. :)

2008. aug. 14. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:

:) Sokat változott azóta a számítástechnika.

Most már nem /csak/ a gigahertzek számítanak. Sőőt.

Egy mostani 65nm-es(a 45nm-esekről nem is beszélve) gyártástechnológiával készült 2magos Core2 Duo E6420 (19.000ft) hiába csak 2.13GHz, simán veri az összes régi p4-est. Főleg, ha még tuningolják is, mivel nagyon jól tuningolhatóak. Az órajel 25%-ával általában simán tuningolható plusz feszültség beállítása nélkül.

Még a régi s478-as csúcstartó 3.8GHz-re felhúzott P4Extreme edition procikat is verik ezek teljesítményben. 2mag(drágábbaknál már 4 processzor mag), nagyobb cache, jobban tervezett architektúra, több tranzisztor, új utasításkészletek, jobb memóriakezelés, sokat számít ám. Szóval egy régi CPU-t egy újjal összehasonlítani GHz alapján, már nem igazán mérvadó.


Szerintem most még várj egy picit, mert nemsokára jön az Intel-nek új (állítólag forradalmi újításokat hozó, 2008október-novemberben megjelenő) architektúrája. Aztán amint megjelenik, a régi árak, mélyrepülésbe kezdenek, ha meg még egy kicsit vársz utána, akkor az új architektúra is elérhető lesz, amibe valószínűleg érdemes lesz már pénzt fektetni.

2008. aug. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!