Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BIOS-ból kilépési probléma,...

Arita2005 kérdése:

BIOS-ból kilépési probléma, miért csak a kikapcsoló gombbal tudok kilépni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Alaplapot cserélte a régi gépbe, egy ABIT IC-7 G alaplap került bele. A BIOS-t reseteltem elemkivétel majd visszahelyezéssel, induláskor beléptem, beállítottam az értékeket, majd amikor menteni akartam és ki akartam lépni, lefagyott a billentyű. USB-s, de próbáltam PS2-es billentyűzettel is, ugyan ez a helyzet. A kikapcsoló gombbal tudtam csak "kilépni". Érdekesség, hogy ilyenkor a beállításokat megtartja, viszont minden induláskor kiírja, hogy a CPU-t állítsam be a SoftMenu-ben, vagy F1-el lépjek tovább. Ha belépek, semmit sem kell állítani, mert elmentette a korábbit, minden beállítás megmaradt, viszont ismét nem tudok kilépni belőle. Kérdezném, hogy véleményetek szerint mi lehet az oka ennek. Köszönöm!

2014. nov. 11. 08:30
 1/5 Brenya ***** válasza:
Lehet, hogy hibás a cpu beállítása.És minden beállítást át kéne nézned mert a "reset" után az alaplap a gyári beállításokra lép vissza.Legrosszabb esetben rossz az alaplap.
2014. nov. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csacsi2 ***** válasza:

Egyet értek minden beállítást ami eltér az eredeti config-tól újra kell kalibrálni. Az a jó ha pontos értékeket adsz meg. Esetleg a RAM okat szedd ki tedd vissza ez szokott segíteni hardvercserénél. PS/2 -es bill-t használj mindenféleképpen míg nem áll be a rendszer.

F1 -et az idő beállításának hiányakor szokta kiírni és olyankor mikor lemerül az elem. Ezeket ellenőrizd.

2014. nov. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen megy minden tökéletesen, a BIOS is megtartotta a beállításokat, CPU beállítása is rendben van, csupán a BIOS-ból kilépésnél nem lép ki. Tehát úgy tűnik elmenti, csak mintha lefagyna a billentyű - sőt szerintem le is fagy, num lockra nem reagál - és a mentés után nem léptet ki. Viszont a CPU hibajelzés megmarad, F1-el továbblép és a gép tökéletesen működik. Kipróbálom az elemcserét, hátha valóban az lehet a probléma. Köszönöm az eddigi válaszokat, majd beszámolok róla, hogy az volt-e a hiba.
2014. nov. 12. 08:55
 4/5 A kérdező kommentje:
Elemcsere után is fenn áll a hiba, nem az volt a probléma oka...
2014. nov. 16. 16:44
 5/5 csacsi2 ***** válasza:
Mondanám hogy frissítsd le a bios -t, de gondolom a "csere" az egy új alaplapot jelent ill ha ilyen gondok vannak vele akkor nem lenne szerencsés ha frissítés közben fagyna ki. Tudod akkor vidd vissza garanciára. Többi eszköz a gépben kompatibilis az alaplappal? Ellenőrizned kellene a feszültségértékeket és bemérni az alaplapon is. Jobbat nem tudok.
2014. nov. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!