Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy Acer Aspire 5552...

Énvagyokigen kérdése:

Adott egy Acer Aspire 5552 laptop, és valami probléma van a kijelzőjével. Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Az van vele, hogy valamikor bejön a kép, valamikor nem, de ha be is jön, akkor is csak pár másodpercre. Aztán látszólag fekete a képernyő, de ha jobban megnézem, nagyon halványan látszik minden. Olyan mintha nem lenne háttérvilágítása egy idő után. Ez a probléma most jelentkezett, de ez előtt pedig volt vele olyan gond is, hogy nem adott képet se hdmi-ről, se vga kimenetről, csak a saját képernyőjéről. Sajnos ez a hiba még mindig fenn áll, ezért nem megoldható az sem, hogy addig monitorral használjam. Szerintetek ez mitől lehet? Az háttérvilágításos dologra azt olvastam, hogy az inverter hibás, de máshol meg azt írták, hogy az egész lcd. Most akkor melyik?

2014. nov. 11. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Az inverter is hibás, szerintem alaplap vagy videokártya probléma miatt van az, hogy néha nem ad ki sehgy sem képet.Egy szervízes többet tudna mondani.

Ha azok a bajai, amiket leírtam, akkor nem éri meg javíttatni, mert többe kerülne, mint egy ugyanilyen, sőt jobb használt üzleti laptop

2014. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. De ha csak kicserélném az invertert, akkor lehet hogy működne az lcd rajta? Mert a hdmi kimenet meg a d-sub nem annyira fontos. Csak annyi lenne a lényeg hogy működjön és invertert is találtam használtan 3 ezerért.
2014. nov. 11. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt csak kipróbálás után lehet megtudni
2014. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem. Az a helyzet, hogy amit találtam invertert, az így néz ki:


[link]


Na már most én ilyen kinézetű cuccot sehol nem találtam a laposba, pedig mindent szétszedtem rajta, amit csak lehetett. Nem lehet, hogy ebbe össze van építve az lcd-vel? Vagy valami hasonló? Bocsi, de ebbe a témába nem igazán vagyok még otthon.

2014. nov. 13. 21:44
 5/6 Reiber Péter ***** válasza:
100%

Az inverter nem lent van a billentyűzet alatt általában, hanem a kijelző részben, (ami felnyílik), méghozzá oldalt vagy alul.

Sajnos lehet kijelző hibás is, egy idő után kimennek a hagyományos kijelzőkben a fénycsövek, akkor pedig az inverter csere sem vezet eredményre.

2014. nov. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ott sincs. :/ Egyébként, az van írva mindenhol, hogy: "LED LCD display" számít ez valamit olyan szempontból, hogy lehet hogy emiatt nem találom külön az invertert? Meg most akkor ez LED vagy LCD? Mert mindkettő fel van tüntetve rajta.
2014. nov. 18. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!