Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudom meg, hogy ha...

Honnan tudom meg, hogy ha veszek egy alaplapot (pl. iPonból), azon milyen BIOS lesz gyárilag? Elég kínos lenne ha itthon derülne ki, hogy nem tudom frissíteni, mert el se indul a hozzávett CPU-val.

Figyelt kérdés

2014. nov. 15. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:

a foglalat kell jó legyen nem a bios. ha nem megfelelő foglalatos alaplapot veszel akkor frissítheted naphosszat a biost akkor se tudod majd belerakni a procit.


(az iponnál a gépösszerakásnál eleve nem enged olyan cpu-t választani ami nem kompatibilis az alaplappal.)

2014. nov. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mate1996 ***** válasza:

Kérdezd meg e-mailben, telefonon, hogy melyik verziószámú BIOS van rajta!

(És, ha nem stimmel, akkor biztosan segítenek majd neked.)

2014. nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"a foglalat kell jó legyen nem a bios. ha nem megfelelő foglalatos alaplapot veszel akkor frissítheted naphosszat a biost akkor se tudod majd belerakni a procit.


(az iponnál a gépösszerakásnál eleve nem enged olyan cpu-t választani ami nem kompatibilis az alaplappal.)"



Köszi,rohadtul nem ez volt a kérdés.

Képzeld,hiába egyezik a foglalat,attól még a BIOS verziónak is támogatnia kell az adott processzort.


Ez még ma is így van LGA1150-be is sok esetben,ugye ott is jött a Devil's Canyon,FM2-be a Richland,AM3+ba meg a Vishera,illetve a most debütáló FX-ek.


Például honnan tudná a Phenom II-vel egyidőben piacra dobott lap az akkori BIOS-ával kezelni egy FX-t,mikor az még tervbe se volt?


Kérdező,hívd fel őket.

2014. nov. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!