Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kattog mind a 2 winyóm...

Miért kattog mind a 2 winyóm 20-30 másodpercenként, amik tök újak (7 és 14 nap. )? Az én gépemben lenne a hiba, hogy 2 teljesen új winyót is elkezd tönkretenni?

Figyelt kérdés
SATA 3, WD 3TB mind a 2. Megformáztam őket, rá 1-2 napra pedig elkezdtek kattogni. Az egyiket már visszaküldtem, a másikat is vissza kell, mert baromira nem kéne kattognia. A 3. régebbi már 1,5 éve benne van és semmi baja.

2014. nov. 18. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ott alaplap gondok lehetnek a háttérben
2014. nov. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tengor ***** válasza:
Én tápegységre tippelnék. Milyen tápod van?
2014. nov. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi nem utal sem alaplap, sem tápegység hibára. Sajnos a vinyók trék. Sajnos manapság nagyon megszaporodtak a hibásak. Nekem van szervizes ismerősöm, mondja hogy dobozszámra küldik vissza őket.
2014. nov. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia.


Ha WD green akkor az pár másodperc elteltével (uszkve 8-30) leparkoltatja az olvasófejet ha nincs adatmozgás. Lehet hogy azt hallod.

A Red szériánál asszem 15 perc, a többinél nem tudom...

2014. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elöször is köszönöm az eddigi a válaszokat!


Szerintem sincs semmi köze se a táphoz, se az alaplaphoz, bár láttam már érdekes dolgokat az évek során. #4 válasza tetszik, ugyanis tényleg WD Green a vinyó. Ami viszont nem tetszik, hogy ez a hang tökre olyan, mint amikor haldoklik a HDD. Most hogy bízzam rá a sok adatomat egy olyan merevlemezre, ami eddigi tapasztalataim alapján épp készül meghalni? Mondjuk most tök kussban van, lehet csak tényleg parkoltat, de ami hangot akkor kiad az számomra igenis hangos és ijesztő.

2014. nov. 18. 20:04
 6/7 Tengor ***** válasza:
HDSentinel mit mutat rá? Vagy ezt már kérdeztük?
2014. nov. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerinte minen okés:

"The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors.


No actions needed."

2014. nov. 19. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!