Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopot szeretnék venni. De...

Laptopot szeretnék venni. De nem értek mélyrehatolóan a teljesítményéhez, hogy mi számít jónak. Az ASUS márka jó?

Figyelt kérdés
Még azt is szeretném tudni,hogy a memóriának mekkoránk kell lennie,hogy jónak számítson és ezek bővíthetők ?
2008. aug. 14. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Az ASUS nagyon jó márka. Éppen most vettem 1 ASUS F5VL modellt: adnak hozzá egy stílusos laptop táskát és egy kis ASUS egeret is (ezek nem feltétlenül szoktak az alapfelszereléshez tartozni.) Ebben a gépben 1 GB RAM van, de az üzlet vállalta, hogy kibővíti 2 GB-ra ott helyben. A garancia így nem sérül, 2 év. Nem minden gyártó ad 2 év garanciát. Így a végösszeg 131E lett. Igaz oprendszer ebben még nincs, ha jót akarsz magadnak, akkor Win XP-t rakass rá (az ASUS honlapról letölthetők az XP driverei is).


Az egyetlen márka amit kifejezetten ellenjavallok az a Fujitsu Siemens. Messzire kerüld el!


2 GB RAM fölé nem lehet bővíteni, de felesleges is lenne. (2x1 GB)

2008. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, és még annyival kiegészítem, hogy Fujitsu s. mellett az ACER-t is kerüld el messzire. A korrektséget, és a hozzáértést a szervizük szerintem csak hírből ismeri, vagy még abból sem.
2008. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A márka igazán nem számít, amíg nem noname laptopt veszel. Az előzők pl pont írták, hogy az acer és fujtisu se jó, hát nekem pont azokkal voltak jó tapasztalataim, igazából ez szerencse kérdése, hogy elromlik vagy nem...

A kérdés inkább, hoyg mennyit szánsz rá, és mire akarod használni. Ha csak munkára, netezésre, filmnézésre, zenehallgatásra, akkor egy alap laptop bőven megfelel, azok kb 110k forintba kerülnek, általában 1024es memóriával.(de láttam multkor 100K-ért 2048mb-al is). Szerintem nem is kell több, bár nem baj, ha olyat veszel, ami bővíthető szükség esetén (ezt a boltban megmondják). Amit én inkább fontosnak tartok, az a winyó, merthát az a jobb, minnél több film, meg adat elfér rajta, hiszen ha valami kell ,akkor nem lehet csak úgy levenni a polcról a cd-t, ha épp nem otthon vagy vele.

Ha 3D-s játékot is karsz játszani vele, akkor az már felsőbb kategória, ott 160K-tól indulnak a gépek, és igazából oda kell a 2048as memória.

2008. aug. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
Nem, az Asus nem jó.Sem az Acer.Nekem Fujitsu Siemens van, és semmi gond vele, annál nem kell jobb.Az Acerről eddig csak rosszat hallottam, minden ismerősömnek Fujitsu Siemens van, és eddig senkinek nem volt vele gondja.De hát te tudod!
2008. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát én elkerülném helyedbe a Fs Amilot. Több sebből vérzik. Azért az Asus és Acer mégiscsak világmárkák, több évtizedes múlttal a FS. meg egy új házasság, degenerált ősökkel.Nálunk volt több FS is, szerencsére már túladtunk rajtuk. Csak baj van velük, komoly munkára egyátalán nem jók. Ha márkát kell említeni, én meg voltam elégedve a Toshibaval is. Egyébként fontos az is, hogy ne teszkóból metróból meg ilyen kókány helyekről szerezd be, hanem onnan, ahol szakértő tud neked segíteni.
2008. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Normális márkák: Fujitsi Siemens,Sony, Acer, Asus, Albacomp, Lenovo (IBM), Dell...

amit kerülj: Toshiba, PackardBell, BenQ, HP.

A Videókari ne vmi chipsetbe integrált Intel, hanem vmi nVidia, vagy ATI, ha játékra is akarod alkalmazni akkor 256MB megosztású legalább.

Memória: legalább 1 GB

Vinyó: min 120GB

Kijelző: 12,1" és 15,4" között, mert fölötte az akksit zabálja, alatta meg már alig látszanak a dolgok, plusz a billentyűzet méretét is változtatni kell, egyik Barátomnak 8"os van, és rohadt kicsik a billentyűi, és amekkora ujjam van egy helyett 3 gonbot nyomok le véletlenül.

Proci: -ha Intel: Core (2) duo, vagy Centrino

-ha AMD: Athlon X2es, vagy Turion X2es

Alaplap a prociból adódik már, h yo lesz.

DVD író

WLAN legyen benne

Portok: -Legalább 2 USB

-VGA, vagy DVI (HDMI a legjobb, de laptopokba ritka még)

-LAN

-Modem

-Nem olyan fontos, de a legtöbben van PCMCIA, vagy ExpressCard, nos itt utóbbi rokkal jobb. ezt pl kártyatelefonnal használhatod.

Ha lenovo, akkor TouchPad-os legyen, és ne ThinkPad.

És az akksi legalább 4000mAh 6cellás

2008. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az előbb kihagytam, h Vagy XP legyen rajta, vagy inkább semmi, mert a Vista egy nagy rakás s**r, én ezt az egy dolgot bántam meg amikor vettem, h vista van rajta, és XPhez 2 hónapba került mire normális drivereket találtaam!


Még annyi, h még amik nagyon jok azok a Apple gépek, mármint az újabb MacBook-ok, de nem a MacBook Air, mert abba szinte semmi nincsx, de egy Pro nagyon jo választás, csak nagyon drága is, kb 400ezernél kezdődik, de ha vki megteheti akkor a legjobb választás.

2008. aug. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
eloszor is a FS amilo egy nagyon jo laptop ,nekem mar egy eve megvan es semmi baj vele , mindent megcsinalok rajta amit akarok, nem tom ez a 'tobb sebbol verzik' dolog honnan jott .... abszolute semmi baja nincs , vagy akko elegge balfasz vagy laptopok teren , a vista egy nagyon is jo operacios rendszer csak meg nincs abban a fejlettsegi stadiumban mint az XP , gondolj bele az Xp mar nagyon regi , sok eve fejlesztik , lefogadom hogy a vista par even belul siman verni fogja az XP-t ... ennyi
2008. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Hát kedves utolsó válaszoló, bocs az offért, de te honnan ítéled meg, hogy én vagy a balfasz és nem a drágalátos FS Amilod? Légyszi ne kérdőjelezd meg a hozzáértésemet, mert sem a szakmámat, se kompetenciámat nem ismered. Ha te megvagy elégedve a FS-val akkor használd egészséggel, de én hadd nyomjam már le a torkán annak aki kitalálta oké?

Bocs az offért, nem tudtam megállni.

2008. aug. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
5 éve már hogy egy fujitsu siemens-t használok,ráadásul esprimo modell (celeron proci),az írója sokat ment az öt év alatt! Bezzeg ismerősömnek a 200 ezres Asus-ban az író 1 hónap alatt megadta magát! Tehát a drága cucc sem feltétlenül megbízható.
2012. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!