Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 8.1 probléma, nem...

Roxor3 kérdése:

Windows 8.1 probléma, nem találja a HDD meghajtókat, csak az SSD-t amin a Windows fut, miért?

Figyelt kérdés

Az miért van, hogy ujratettem a gépet, csak az SSD meghajtót formáztam le, a többit nem, és minden oké, csak amikor megakarom nyitni a sima merevlemezen pl a C, vagy E partíciót, akkor azt irja hogy hozzáférés megtagadva és E\ nem érhető el, a hely nem érhető el ablak jön fel.


Az SSD meghajtó pedig tökéletesen, müködik, és egy másik particiót meg nem lát a gép, pedig az eszközkezelőben meg látja, csak a sajátgépben nem.


2014. nov. 19. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Nem kapcsoltál be rajta anno valami meghajtótitkosítást? Nem állítottad el a jogosultságokat?

Ha ráállsz az E:\ -> jobbklikk -> tulajdonságok -> biztonság -> megnézted hogy a "rendszergazdák" és a "felhasználók" -nak milyen jogosultságai vannak?

2014. nov. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem ki se jelez olyat, nekem csak olyan van hogy speciális stb. Pontosan:

Objektumnév: E:\

Az objektum tuladjonságainak megtekintéséhez olvasási engedéllyel kell rendelkezni, a folytatáshoz kattintson a Speciális gombra. De ott meg megint nem tudom mit kell.

2014. nov. 20. 15:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Na sikerült elvileg, de most akkor minden mappánál meg kell csinálni ezt,? És minden felhasználónak kell engedélyezni?
2014. nov. 20. 15:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Illetve miért nem jeleniti meg egy utolsó eszközt?
2014. nov. 20. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Elvileg nem kell minden egyes mappára és fájlra megcsinálni. Ha belemész a F:\ -> jobbklikk -> tulajdonságok -> biztonság -> speciális -> engedélyek -> engedélyek módosítása -> rendszergazdák -> ablakon az alábbi beállításnak kell szerepelnie:

- Típus: engedélyezés

- Érvényes erre: Ez a mappa, illetve almappái és fájljai

- Alapvető engedélyek: Teljes hozzáférés

Illetve ha használsz "nem rendszergazda" jogú felhasználót is akkor arra a csoportra is el kellene végezni ezt a műveletet.


Ha csak bizonyos felhasználóra csinálod meg ezt, akkor csak és kizárólag az az egy felhasználó fog csak hozzáférni ehhez a meghajtóhoz. Ezért érdemesebb inkább csoportokkal megcsinálni, így bármilyen felhasználót hozol létre a gépen az jogosult lesz használni ezt a meghajtót.

Ha backup miatt használni akarod ezt a meghajtót azért hogy egy másik számítógép adatait tárolja akkor annak is jogot kell adni. Itt két lehetőség van:

1. "Hitelesített felhasználóként" ez azt jelenti hogy a számítógép ismeri a távoli számítógép felhasználóját és annak nevét/jelszavát (ekkor el kell végezni a fenti műveletet a "Hitelesített felhasználókra" is vagy:

2. egyszerűen a fenti műveletet megcsinálod a "Mindenki" csoporttal. Ez nem fog többet kérdezősködni és bárkit ráenged a jogosultság beállítástól függően (full, read, modify, del) erre a tárolóra.

2014. nov. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja azt nem írtam ez csak a tároló hozzáférési joga. Külön kell beállítani a hálózati megosztást. Azt már sztem tudni fogod hogy hol, és hogy kinek.
2014. nov. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!