Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor foglalatban néhány...

Processzor foglalatban néhány tű elvan hajolva fog-e működni a processzor, gépem, ez miatt?

Figyelt kérdés
az alaplapom 1155-ös asrock z68 pro3 most vettem a v... újszerű ként hirdetve szó sem hibákról még Kisem tudom próbálni mert még nincs processzorom hozzá

#processzor foglalat tű
2014. nov. 19. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, de nagyon óvatosan vissza tudod hajtani egy műszerész fogóval. Ha valamelyik törik, a foglalat cserélhető (8-10.000 forint). Szerény véleményem szerint egyébként irtó pocsék megoldás ez az Intel-féle tegyük-az-alaplapra-a-tűt dolog, rengeteg ebből adódó hibával találkozni újjabban.
2014. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 T/Z ***** válasza:

"rengeteg ebből adódó hibával találkozni újjabban"


Howw to.. :o


Ez inkább user error kategória, nem?

Ki az a hülye, aki belenyom bármit is a foglaltba?

Mert hogy a processzor nem tudja elhajtani a tűket, az biztos.

Nagyon jól tette az Intel, h ebbe az irányba indult el a Socket T-vel.


Ellenben a PGA processzorok úgy bele tudnak szorulni a foglaltba, h nem egy olyan procit láttam már, aminek kiszedés, vagyis kitépés közben pár lába benne szakadt a foglaltban.

LGA-val ez nem tud előfordulni.



A kérdezőnek meg üzenem, h attól, h ránézésre el van hajolva a láb/pár láb, még érintkezhet, sőt, ha jó alaplapként hirdették, akkor valószínűleg nem lesz gond vele, lehet az eladó se vette észre, vagy ha tudott is róla, azért nem mondta, mert nem okozott hibás működést.


Gondolom nem ennyire súlyos a helyzet: :D

[link]

2014. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg láb GND,tehát működhet is minisz 1-2 lábbal is.
2014. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen valószínűleg menne a processzor 8-10 hibás tűvel de most veszek vennék új procit és nem igazán szeretném hogy beleteszem aztán mondjuk még a processzor is tönkre megy ez miatt meg javíttatni sem szeretném se ez se azt nincs rá 8-10 ezrem ha tudtam volna akkor inkább egy újat vesszek plusz 9-10 ezerrel többé
2014. nov. 20. 05:13
 5/6 T/Z ***** válasza:

A processzornak nem lesz baja, szerintem ne aggódj.


Érthető a felháborodásod, de ráérsz a problémával akkor foglalkozni, ha nem megy a gép. Akkor már tudni fogod, h miért nem megy (hibás foglalat).

De nem lesz baj, úgyhogy ez csak egy hipotetikus probléma.


Nagyon kicsi az esélye, h ne működjön, láttam már jópár szemre hibás alaplapi LGA foglalatot, érintkeznek azok még akkor is, ha azt gondolnánk, nem fog.

2014. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Miért ne aggódjak hogy nem lesz baja a procinak

biztos más is rárakná görbült tűkre a drága processzorát

vagy örüljek hogy legalább megy

mert nem sok pénzembe került amit már visszaesem kapok mert

ahogy az eladó írta „én mit magán személy nem vállalok érte semmilyen felelősséget”

„ Nem fogok mechanikai sérülésre garanciát valllalni hulye lennek még a Tesco se vállal ”

most átleltem verve vagy nem mert visszáru nincs még a Tescoban se hát még egy magán személy mit vállaljon szerinte működik

mert nála működött gondolom rossz tűkkel

újszerű állapot biztos kis hibát is jelent

csak én nem tudtam arról hogy ezt jelenti

mert akkor biztos hogy nem veszem meg


ja és javíttatni is úgy lehet ha meglehet hogy vagy törnek a tűk

vagy proba szerencse

jobbik esetben fognak érintkezni

és akkor örülhetek hogy mi zsír mert megy

micsoda vásár

mentem volna inkább a tescoba

2014. nov. 28. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!