Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet-e digitális kimenettel...

Lehet-e digitális kimenettel rendelkező hangkártyából (coaxon, vagy optikai kábelen) 5.1 hangot átvinni az erősítőbe?

Figyelt kérdés

Az erősítőm DTS-t is tud, de sehogyan nem szólal meg DTS módban. Most a HDMI kábelen megy át a hang a TV-be (LG 42la6130) és onnan optikával az erősítőbe, de csak - szerintem - sztereó hang megy át. Az egy dolog, hogy pro-logic-os az erősítőm, de én a film valódi 5.1 hangzását szeretném élvezni), nem beszélve a 5.1 FLAC-ekről...

Tényleg csak analóg módon köthetem össze a hagnkártyámat az erősítóvel (3 sztereó kábellel), ha ténylegesen azt az 5.1 akarom hallani, amit a fájl ténylegesen tud?



2014. nov. 21. 08:52
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Közvetlen a hangkártyából kösd az erősítőbe koaxon vagy optikain a hangot, ne a tévén keresztül. Mezei alaplapi hangkártya, Yamaha RXV-357, optikai kábellel összekötve és DTS és AC3 is simán működik 5.1-ben (ha a filmnek olyan hangja van). SPDIF passthrough kell hozzá a lejátaszó programban, különben a program 2.0-ra dekódolja, és sztereó PCM-ként küldi az erősítőbe a hangot.
2014. nov. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lényegében erre lettem volna kíváncsi. Nem tudod Egy ASUS XONAR DG jó lesz hangkártyának? (mert ragaszkodnék a optikai adatátvitelhez)
2014. nov. 24. 08:48
 3/3 A kérdező kommentje:
Szóval akkor megfelelő lejátszóprogrammal tuti 5.1 be fogja átvinni a hangot? Nem kell Analóg kábelekkel szórakoznom? AIMP-et használok zenelejátszásra, az tud minden megengedett módon hangot kiadni. És eddig nekem minden zene formátumot jól kezelt.
2014. nov. 24. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!