Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor hűtő paszta felrakása?

Processzor hűtő paszta felrakása?

Figyelt kérdés
Mennyit nyomjak rá? körülbellűl X alakban? Vagy kenjem szét rajt az ujjammal?

2014. nov. 21. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ujjal ne, mert összemaszatolsz mindent, inkább valami plasztikkártyával (használt telefon feltöltő kártya pl). Mindenhova jusson, de a szélekre lehet kevesebb és középen legyen egy iciripicirit vastagabb (de azért ott is vékony) - onnan majd úgyis kinyomódik a szélek felé.
2014. nov. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BM-Striker ***** válasza:

Kend rá a lehető legvékonyabban egy műanyag kártyával a processzorra.


Ujjal ne kend, mert összepiszkolódik a paszta.

2014. nov. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van aki mindenféle varázslatokra esküszik, de mióta olvastam azt a blogot, hogy egy gyerek lekvárokkal kísérletezett össze-vissza és egyik-másik igen jó eredményt ért el a teszteken, azóta azért más szemmel nézek ezekre.


Inkább az a lényeges, hogy jó pasztát vegyél és lehetőleg mindenhová jusson belőle, viszont ne nyomódjon ki felesleg és ne legyen levegős. Én a közepére szoktam nyomni egy megfelelő adagnyit és kész.


De ki is próbálhatod, csinálsz egy próbát, aztán felszeded és megnézed hogy sikerült. Így változtathatsz az adag mennyiségén.


Két dolog a lényeg:

1. lehetőleg az egész felületet befedje

2. ne legyen levegős, egyenletes legyen


Az elkenéssel inkább csak rontasz rajta, főleg ha nem vagy profi.

2014. nov. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasgattam erről egy jó tesztet, lusta vagyok megkeresni, mindenfélét kipróbáltak, és a legbiztosabb az volt, ha (a mai méreteken) egy 3mm pötty vagy azonos mennyiségből egy rövid vonal kerül középre. Nem baj, ha több, csak szoruljon oda, ne maradjon vastagon. Sokak szerint segít, ha előtte "összekoszolod" mindkét felületet a pasztával, tehát mintha befestenéd vele, épp eleget teszel, hogy szinte ki se látsszon belőle, csak ahol már nagyon akar. És ugyanúgy, ugyanakkora pötty középre.


Szépen fel is kell rakni, utólag már ne kelljen oldalra húzgálni vagy csavargatni (egyesek szerint kis oda-vissza forgatás olyankor nagyon jó, ha tényleg túl sok a krém), és lehetőleg pont merőlegesen érkezzen, semmi balf***ás. Mint egy mesterember, két könyök az asztalon, lassúság, nyugalom, elszántság. :)

2014. nov. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ó, elfelejtettem odafűzni: sok krém és forgatás közben nyilván mint a hülye odanyomják, hogy az alaplap is majd' szétreped, így talán vékonyodik a réteg. Szerintem megér egy törölgetést és újrakezdést, ha tényleg túl erősen visszaköszön a cukrász múlt, vagy ilyesmi.
2014. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!