Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső merevlemez állandó...

Külső merevlemez állandó használata okozhat-e gondot? (adatvesztés)

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy sokan csak tárolásra használják a külső merevlemezeket, ami miatt ritkábban (pl. havonta egyszer) csatlakoztatják a PC-hez és ekkor másolnak rá dolgokat. Ha az enyém állandóan a géphez lenne csatlakoztatva (ha az épp menne), akkor hamarabb tönkremenne? Milyen összefüggés van az aktív használat és az élettartam között?

2014. nov. 29. 02:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Akár a cipőnél,minél többet használod annál jobban kopik.Az alkalmi cipő max poros lesz a szekrényben.

Nem fog tönkre menni a külső vinyó hamarabb mint a belső.

Nekem pl. dokkoló van a gépemen és itt is állandóan rajta van, a belsőhöz viszonyítva a különbség az hogy ezt bármikor vihetem magammal.

2014. nov. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem győzöm elégszer mondani, de persze az emberek csak azután szoktak rám figyelni, miután már megtörtént a baj.

Egy eszköz sem örök életű. Jó dolgok ezek a böhömnagy külső vinyók, sok mindent rá lehet pakolni, viszont ha neadjisten tönkre megy, akkor egyszerre veszíted el az összes adatodat. Utána meg hálát adhatsz a szerencsének, ha párszázezerért még meg lehet menteni róla a pótolhatatlan adatokat.

Arra nem lehet alapozni, hogy "remélem, nem romlik el".

Ha valami fontos, akkor arról legyen (legalább 2) normális mentésed, lehetőleg abból egy valami csak olvasható (optikai) adathordozón.


A folyamatos használat során egyébként értelemszerű, hogy kicsivel jobban amortizálódik az eszköz.

2014. nov. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Axel015 ***** válasza:

nekem egy 250gb-s maxell külső vinyóm van, már pár éve használom, és még megy, bár volt már rá példa hogy elkezdett kattogni, de az azért volt mert az előző tulaj nem nagyon vigyázott rá. ( szerintem azért volt) de ha nem hát nem, de 2 éve folyamatosan megy és semmi baja. :)

hála istennek :D

2014. nov. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 T/Z ***** válasza:

A Windows lekapcsolja azokat a merevlemezeket, amiket nem használsz.

Be lehet állítani, alapból 20 perc üresjárat után leállítja.

Ha ki van ez a funkció kapcsolva, akkor kapcsold vissza. (energiagazdálkodáabna)

2014. nov. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!