Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A set top box-ra rá lehet...

A set top box-ra rá lehet kötni a koax kábelen bejövő adást, úgy hogy utána rákötöm egy monitorra?

Figyelt kérdés
Szeretném monitoron nézni a tv-t de nálunk koaxon van a tv adás, tehát a set top boxot csak átalakításra lehet használni?

2014. nov. 29. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit akarsz te a tv-ben nézni?
2014. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 BM-Striker ***** válasza:
Ha van rajta olyan kimenet, amire rá tudod kötni a monitort, akkor semmi akadálya sincs.
2014. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát az nem gond hogy nincs benne olyan kártya, meg hogy nem műholdról jön a jel?
2014. nov. 29. 15:07
 4/7 BM-Striker ***** válasza:

Tessék?


A set tob box már csak a hangot és a képet továbbítja TV-nek/projektornak/monitornak, minden mást ő csinál.

2014. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én igazából arra lennék kíváncsi hogy ami bejön koaxon (az úgy tudom analog, mert kábel TV, ha rosszul tudom és digitális akkor gond sincs)azt átalakítja digitálisra?
2014. nov. 29. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Derítsd ki, hogy analóg vagy digitális... Ha jól értem a STB-od műholdas, szóval azzal semmiképp sem... Ha analóg, akkor kell egy analóg TV kártya abba a PC-be, ami a monitorra van kötve, sajnos ebben az esetben a PC-nek mindenképp bekapcsolva kell lennie, ha TV-zel. Ha digitális, akkor vagy veszel egy DVB-C tunert, USB-set pár ezerért megkapod, ehhez szintén mennie kell a PC-nek is, vagy veszel egy DVB-C set top box-ot, s azt kötöd a monitorra, ehhez értelemszerűen már nem kell a PC, viszont a monitoron kell lennie HDMI bemenetnek s a boxon meg HDMI kimenetnek. Monitoron már az is elég ha van digitális bemenet (DVI) s veszel egy HDMI-DVI átalakítót. Lényeg, hogy 0-ból nem tudod kihozni a mutatványt.
2014. dec. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BM-Striker ***** válasza:

A set top box -ban van egy tuner, ami képes képpé és hanngá alakítani a digitális és az analg műsósugárzást.


Monitoron kétféle módon nézhetsz TV-t.


1. A számítógép rendelkezik egy TV tuner kártyával, ami a gépet képessé vesz TV adás nézésére is.


2. A monitort egy célhardverre kötöd (Set Top Box), ami továbbítja képet és hangot a monitornak.


Természeten ehhez a STB-nek rendelkeznie kell olyan kimenettel, mire az adott monitort rá lehet kötni(általában HDMI)

2014. dec. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!