Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akkor most hogy is működnek...

Akkor most hogy is működnek ezek a monitor felbontások?

Figyelt kérdés

Hamarosan megtapasztalom, de egyszerűen nem hagy nyugodni egy téma. A monitor felbontásairól van szó, főként játék alatt.

A kérdés: Hogy néz ki egy 1024x768-as felbontás, egy 21.5 -ös 16:9-es HD monitoron? Ugyanúgy mint egy 17 colos CRT-n? (játékról van szó inkább)

És egy ehhez kapcsolódó téma, ez fontosabb. Vannak, akik azt írják, hogy ha egy CRT monitoron (jelen esetben egy 17 colos crt) az 1024x768-as felbontásban teszem azt, 30 FPS-t kapunk, akkor a 21.5ös 16:9-es HD Monitoron még több FPS is lehet, mert a monitorhoz képest ez a felbontás kevésbé terheli videókártyát. De vannak akik azt állítják, hogy ugyanaz marad... Azaz mindkét monitoron az 1024-es felbontás 30 FPS-t produkál. Akkor most melyik az igazság?


2014. nov. 29. 17:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

BENQ 21,5" GL2250HM Monitor.


Alapból biztos a natív felbontáson fogom használni, de játéknál leveszem (Geforce GT 130 nem arra van kitalálva hogy magas felbontáson játsszon az ember).



A ClearType már most is bevan kapcsolva, de ha újra be kell állítani majd, megcsinálom. Nem is láttam még ilyet, egyébként Win7-em van, ehhez a részéhez nem nyúltam bele korábban.

2014. nov. 29. 20:59
 12/15 T/Z ***** válasza:

"Alapból biztos a natív felbontáson fogom használni, de játéknál leveszem (Geforce GT 130 nem arra van kitalálva hogy magas felbontáson játsszon az ember)."


Na, ez jó. Végre valaki, aki jól csinálja, és nem kezdi el pl. 1024×768-ban használni alap dolgokra is.



MÁS

Ha 2-3ezret hozzátettél volna, akkor vehettél volna IPS panelos LG-t. (33ezerért már elérhető)

Megkérdezhetted volna, h mit vegyél, mielőtt megveszed. Hát most már mindegy.

2014. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem vásárlom, hanem cserélem egy ismerősömmel, csak messze lakik, úgyhogy küldi. Nekem abszolút megéri, a 10 éves 17'-es Samtron után nagy felüdülés lesz (még úgy is, hogy becsülöm ezt a monitort, hogy így bírja. Igaz már halkan zúg)
2014. nov. 29. 21:16
 14/15 T/Z ***** válasza:
Értem. Akkor oké. :)
2014. nov. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a válaszokat, ment pár zöld kéz! :)
2014. nov. 29. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!