Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretném kicserélni a gépembe...

Szeretném kicserélni a gépemben a videokártyát és a RAM-ot Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Gépösszerakó oldalakon próbáltam, ahol azt reméltem, ajánl majd a kereső az alaplaphoz passzoló kártyát, de nem találtam meg (nem csodálkozom, 2009-ben lett összerakva)

Gamer gépről van szó és azt szeretném, hogy amit csak elbír az alaplap, teljesen ki legyen használva.


Alaplap neve Gigabyte GA-P41-ES3G


nVIDIA GeForce 8400 GS (Gigabyte GV-NX84G) Videokártya


DIMM1: Kingston (1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM)


Segítségeteket előre is köszönöm



2014. dec. 2. 11:16
 1/7 Lajtai László ***** válasza:
Milyen a processzorod, és a tápod?
2014. dec. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 BM-Striker ***** válasza:
Milyen processzor van gépben? (CPU-Z -vel meg tudod nézni)
2014. dec. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 HUN_Sector ***** válasza:

[link]


RAM: 677Mhz-es, vagy 800Mhz-es DDR2 DIMM memória mehet bele, maximum 8 gigáig.

VGA: x PCI Express x16 slot, running at x16. A VGA-val nem lesz probléma.


Mekkora teljesítményű a tápod és milyen márka?


Mivel a gépedre sokat nem érdemes ráfordítani, húzd fel 4 gigára és tegyél bele egy Nvidia GTX650TI kártyát (erősebb a sima 750-nél).


Ram: [link]

VGA: [link]

2014. dec. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat


CPU típusa DualCore Intel Pentium E5400, 2700 MHz (13.5 x 200)


A tápegységről meg ennyit bírtam leolvasni, nem tudom mennyire hiányos az adat számotokra.


codegen atx 2.03 (pa) 400 watt


Elhiszem hogy nem érdemes beleölni sokat, de amit csak fel lehet benne húzni maxra, azt szeretném elérni benne.

2014. dec. 3. 20:40
 5/7 Lajtai László ***** válasza:

" amit csak elbír az alaplap, teljesen ki legyen használva"


Megpróbálom úgy összeírni mintha magamnak fejleszteném. Nem tudom menyit költenél rá.

De először vegyél bele új tápot FSP400APN jó lenne vagy mehet bele 500 Watt is. A tápcsere kötelező!

Aztán 2×2 GB DDR2 800 memóriát. Vagy ha van lég pénzed akkor 2×4 GB de az nagyon drága.

Aztán használtan(hardverapro)másik processzort, E8400,E8500 jó lenne. KB 6000.ft És hozzá valami 3-4 ezer forintos hűtőt.

Ezután a procit húzd fel 3.6-3.7 GHZ re. Erősebb lesz de nem fog melegedni. Feszültség emelés nem kell.

Utána a vga kártya. Amit ki tud hajtani a proci az egy R7 250X 1 GB.

A mostani gépedhez képest ég és föld lesz a különbség,

2014. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek, konkrét gyors, értelmes válaszok, nagy segítségemre vagytok :) köszönöm, örök hálám
2014. dec. 4. 12:11
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor, csakhogy biztosra menjek és ne rosszat vegyek, ezek a típusú cuccok kellenek amiket felsoroltál.


[link]



[link]



[link]


[link]

2014. dec. 4. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!