Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vegyek újat vagy javíttassam...

Vegyek újat vagy javíttassam meg 50e-ért?

Figyelt kérdés
Van egy 4éves asus laptopom és hdd ill. videókari csere kéne hogy működjön ami 51 ropi a szervizben. Érdemesebb új gépet venni mondjuk 150-ért vagy szereltessem meg és hátha kibírja?

2014. dec. 2. 13:14
 1/7 Tengor ***** válasza:

A kérdéshez érdemes lenne tudni, hogy 4 éve milyen kategóriát képviselt az a gép.

Ha alsó, közép kategóriás volt, akkor 4 után ennyit ráfordítani már nem éri meg.

Ha felső kategóriás, akkor már megfontolandó a javítás.

2014. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Én a toshibámmal jártam így pár hónapja, két év garanciát adtak rá a szerviz után, ezért úgy döntöttem, megjavíttatom. Azt mondták, ha ugyanígy használom, 4-5 évig ez is jó lesz. Nekem így kifizetődő volt a szerviz.

Kérdés, hogy te mire szeretnéd használni? Ha szoktál játszani rajta újabb és újabb játékokkal, amiknek ugye modernebb technikára van/lesz szükségük idővel, hogy fussanak, akkor szerintem vegyél egy újat. Vagy ha speciális programokat használsz (3D-s progikat, újabb filmszerkesztőket, atb.)

Ha a videokártya ki is lesz cserélve, lehet, hogy a hangkártya nem fogja bírni pár év múlva...

De ha csak általános használatra kell, pl. filmnézés, zenehallgatás, emailezés, netezés, akkor én megjavíttatnám és majd később vennék egy komolyabbat, ha ez elhasználódott.

2014. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lajtai László ***** válasza:
100%
Annyi tanácsot fogadj el, hogy kérj másik szerviz ajánlatot is. Mert szeretik átverni az embert. Tapasztalatból modem.
2014. dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én megjavíttattam az enyém, bár az csak 35e volt de rá egy hónapra elszállt benn valami más. Sokat volt szegény gyötörve és úgy gondoltam akkor itt a vége, szóval inkább vettem egy másikat...
2014. dec. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Igen, ez jó ötlet (utolsó)! Hívj fel másik szervizeket is és kérdezd meg, mennyibe kerülne ez a beavatkozás. Nekem a toshibám szervize egyébként 32-be került ilyen problémák miatt pár hónapja. /a laptopot 2009-ben vásároltam/. Tudom, az ár típusfüggő is, de lehet, hogy olcsóbban is ki tudsz jönni.
2014. dec. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Bocsi, mostmár nem utolsó, hanem 3-as válaszoló... Lényeg, hogy érdeklődj máshol is.
2014. dec. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Amúgy nem egy túl bivaly gép. 150 ropi volt 3éve, i3 proci, 3Gb memó, meg valami Ati radeon nem a legjobb kártya. Sokszor túlmelegedett úgyhogy gondolom ez is közrejátszott a dögléshez.
2014. dec. 2. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!