Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépzsenik! Akik értenek a...

Gépzsenik! Akik értenek a hálózatokhoz, meg tudnátok mondani, hogy ez így működőképes-e?

Figyelt kérdés

[link]


Egy hálózatot kell terveznem, házi feladat..

Egy hotel számítógépes rendszerét kell diagramba skiccelnem. Ez egy nyers változat, paint-tel összerakva :D


Szóval:

A tűzfal a belső LAN-t különíti el az internettől, ezen vannak tárolva az ügyfelek adatai, és minden egyéb könyvelés. Ezekhez nem lehet hozzáférni az internetről.


A kiszolgáló gépek a szerverre töltik fel az adatokat, ott tárolódnak. Ezekhez az irodai gépekről is hozzá lehet férni.


Ugye egy rendes szállodában van kamerarendszer, szóval a kamerák egy hálózati rögzítőhöz csatlakoznak, ami folyamatosan tölti fel a felvételeket a szerverre.


A switch-hez pedig csatlakozik egy PoE switch, amihez pedig az Access Pointok csatlakoznak, hogy legyen Wi-Fi.

A Wi-Fi-ről nem szabad/lehet hozzáférni a belső hálózathoz.


Mit csináltam jól/rosszul? Kell még rajta javítani?:)

Köszönöm a válaszokat!



2014. dec. 2. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


En ezt mint kontar mondom csak, szoval ne vedd keszpenznek.


De par dolog amit eszrevettem.


A vendegeket geperol is johet be barmi, te meg beengedted oket a tuzfal moge.


2 betettem egy 2. swich-et.


Igy a hotel belso adatforgalmaban, meg a vendegek internetforgalmaban nincs kozos pont. A biztonsagon tul van mas elonye is (pl a hotel belso haloja csucsra van valami miatt jaratva, izzanak az utp kabelek, de a vendegek zavartalanul tudnak netezni.)

2014. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hoppá, köszönöm szépen!:)

Ezekre nem is gondoltam..

Ment a zöld :)

2014. dec. 2. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!