Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért romlik az 1 hete vásárol...

Miért romlik az 1 hete vásárolt ssd-m kondiciója már 86% alá?

Figyelt kérdés

Vettem egy 60Gb-os adata ssd-t és kb semmit nem csináltam vele csak egy játékot másoltam rá fel összesen 10 órát működött és a hard disk sentinel szerint már 87% csak a kondiciója...rendszernek egy kingston-t használak az 58 nap működési idővel 2 Tb írással még mindig 100/100...

Most akkor ez 2 héten belül tönkremegy vagy mi lesz?


2014. dec. 6. 00:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan mi a hibája? Nézd meg a további füleket, s.m.a.r.t. adatokat, ne ragadj le ott, hogy ennyi meg annyi a kondíciója.
2014. dec. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2014. dec. 6. 01:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Látod a közepén a nagy, zöld dobozt? Valószínűleg nem ír hülyeséget. Nézd meg a kábeleket, az érintkezéseket, és egy nagyon fontos dolog: Natív SATA tápkábellel legyen bekötve, ne SATA-molex átalakítóval. Az SSD-nek kell az ötödik, 3,3V-os, narancssárga vezeték is! Ha nem kap megfelelően áramot, az is okozhatja a problémádat.


Ha ezzel nem jutsz semmire, akkor tedd át másik gépbe, és ha ott is rossz, akkor vidd vissza a boltba, és cseréltesd ki.

2014. dec. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Látod a közepén a nagy, zöld dobozt? Valószínűleg nem ír hülyeséget."


Nem vagyok teljesen sötét értelemszerű hogy első dolgom volt megnézni hogy minden rendben van e...több sata porton is próbáltam és másik gépben is ugyanezt írja.

Ha valóban figyelembe vesszük amit a zöld dobozban ír akkor az is látható hogy "Ezen a ponton a garanciális csere még nem lehetséges..." akkor hogyan cseréltessem ki?

2014. dec. 6. 01:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Bizonyára a HD Sentinel parancsol a cégnek, akitől vetted az SSD-t, illetve a magyar fogyasztóvédelmi törvényeket is ez a program határozza meg... (A lényeget meg szokás szerint átugrottad, mert ahhoz már meg is kéne mozdulni.)
2014. dec. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A smart adatok mondanak valamit erről? Mert most vettem észre hogy ott van az a fül is...ne haragudj nem tudtam..segítségét jöttem ide nem azért hogy azzal vádoljanak hogy valójában lusta vagyok...igen nyilván feltöltöm a képet képfeltöltésre meg lefotózom meg beillesztem de ahhoz lusta vagyok hogy valamit megnézzek..
2014. dec. 6. 01:52
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Amíg nem kapcsolod be a trimet (nem oldod meg, hogy működjön), addig heti vendég leszel az eladónál.
2014. dec. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A trim be van kapcsolva ha satáról van használva..csak végső elkeseredésemben próbáltam ki usb ről hátha más a helyzet.


Am a trimtől épp hogy romlik az élettartama, mivel az azt jelenti ha aktív akkor a nem csak írhatóvá teszi azt a "felületet" hanem ki is törli a fájlt ezáltal gyorsabb lesz mivel ha valamit ír rá akkor nem kell előtte törölni. Viszont így elvileg összességében több ciklus lesz.

De mind mert én satáról használtam aktív trimmel és ugyanúgy előjött ez a kondicio csökkenés. Ötlet? Mikor lehet érvényesíteni a garanciát?

2014. dec. 6. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!