Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Proci + alaplap karácsonyra...

Proci + alaplap karácsonyra R9 280 mellé? (Valamint egy kis mellék kérdés).

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne, hogy mivel szűkös a keretem, de minél erősebb gépet szeretnék kihozni belőle, így ezt a CPU+alap összeállítást sikerült kihozni:

CPU:

Intel Core i3 4160 3,60 GHz

MotherBoard:

ASrock B85M HDS

Nos itt jön a kis mellék kérdés, hogy nem találom a 4160-as procit a támogatási listában, attól még beletehetem?

vagy próbáljak beleszorítani egy B85M PRO4 alaplapot, aminek már szerepel a támogatási listáján?

Valamint mennyire tudná kihajtani ez az i3-as proci ezt a VGA-t?

Mostani proci: Intel Pentium G2030 3,00 GHz.

Bármire nyitott vagyok, de Inteles konfigot szeretnék összerakni mindenképpen.

A válaszokat előre is köszönöm!

Valamint boldog Mikulást mindenkinek!



2014. dec. 6. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb a felét tudná kihajtani jobb esetben.. Igen, ha nincs a támogatott listán akkor nem jó bele. Proci elég gyengusz
2014. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát azért ehhez a Pentiumhoz képest megváltás lenne számomra.
2014. dec. 6. 16:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ha gyárilag régebbi BIOS-sal lapod, akkor nem fog működni (vagyis bekapcsol a gép, ventik felpörögnek meg minden, de csak fekete képernyőt kap, ugyanis nincs benne a BIOS-ban a proci mikrokódja). BIOS-t frissíteni pedig csak sima Haswell procival tudsz. Szóval 2 lehetőséged van:

1. 4160-at veszel és imádkozol, hogy újabb BIOS legyen az alaplapon. Ha mégsem, akkor anyázol és megpróbálod valahogy megoldani.

2. 4150-et veszel, ami egy picit gyengébb, cserébe 100%, hogy máködni fog

2014. dec. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazság szerint azért venném a 4160-at, mert ahonnét rendelem ott 27000 a 4150, meg a 4160 is.

Akkor viszont inkább beleszorítok egy B85M PRO4 alaplapot valahogy.

De ha azt #1 ha azt mondom, hogy a kártya felét, akkor mi kellene hozzá minimum?

2014. dec. 6. 16:56
 5/9 anonim ***** válasza:
b85m pro4 sem támogatja
2014. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pedig ott írja:

[link]

Vagy ez most hogy is van?

2014. dec. 6. 17:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha megnézed, csak P2.10-es BIOS-tól. Szóval ha régebbi BIOS-sal kapod a lapot, akkor szopás.
2014. dec. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mostani lapod? Lehet egy használt procival jobban járnál a mostani lapba.
2014. dec. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a mostani laphoz nem nyúlhatok, meg a procihoz sem, mert nővéram el fogja vinni, ugyanis ez az ő gépe, csak itt hagyta nekem, hogy valamivel tudjak játszani azért, csak ugye jön karácsony és akkor én kérek egy új gépet, ő pedig visszakaphatja.
2014. dec. 6. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!