Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudok az ATI Radeon...

Hogyan tudok az ATI Radeon 4800 Videokártyám tűlmelegedése ellen "védekezni"?

Figyelt kérdés
Adott ez a videókari, és játék közben szépen kikapcsolja önmagát. Nem tudtam, mi okozza, ezért bementem a Catalyst-ba, ahhol kiderült hogy 78 fokos a kártya. Mit tehetek azért, hogy csökkentsem a hőfokot? Ami még érdekesség, hogy eddig nem volt ilyen. A Catalyst sem volt rajta eddig. Talán az csökkentette le a venti órajelét? Vagy vennem kéne egy új hűtőt?

2014. dec. 7. 20:34
 1/9 BM-Striker ***** válasza:

Valószínűleg poros lett a borda és kiszáradt hővezető paszta.


Leszeded hűtőt, kitisztítod a hűtőbordát és újrapasztázod a GPU-t.


A 4650-em hőmérséklete 20°-ot esett ettől.


(Alpenföhn Schneekanone pasztát használtam, amit az Alenföl Brocken CPU hűtőmhöz adtak, de akármilyen jó minőségű paszta megteszi, pl Arctic MX-2)

2014. dec. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben, kösz. Megpróbálom.
2014. dec. 7. 20:47
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem jó. Újrapasztáztam, visszaraktam, indítás, 75 fok :C Játék közben ismételten kikapcsol.
2014. dec. 7. 20:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Rakj föl régebbi Catalystet.
2014. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha esetleg catalystban magasabbra veszem a venti órajelét?
2014. dec. 7. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Próba cseresznye...
2014. dec. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Letöröltem a Catalystot. Egy órán át játszottam, felhúztam fullra a grafikát, semmi. Semmi!!!!! A Catalyst csinálta az egészet. Nem is volt meleg a videokártyám! Vagy 3 programmal néztem a Catalyston kjívül, mindegyik 60 fok körülit mutatott full terhelésen!!! Ez a Catalyst egy SZAR!!!
2014. dec. 8. 19:52
 8/9 A kérdező kommentje:
*kívül
2014. dec. 8. 19:52
 9/9 A kérdező kommentje:
És mégse. Ma megint. Emberek, megint szétszedtem. Találtam a gépházba (a videokártya mellett) EGY VENTIT!!!, ami nem volt rákötve semmire. Bekötöttem, most átlag hőmérséklet 50 fok :D
2014. dec. 12. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!