Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez oldalt fordítva?

Merevlemez oldalt fordítva?

Figyelt kérdés

Van egy torony házam.

Szeretném fekvőre alakítani, nem nagy kunszt.


A merevlemezek jelenleg "-" alakban, tehát fekve, vízszintben vannak.

Kérdésem, hogy ha elfordítom ezeket "I" helyzetbe, tehát oldalt, akkor az nem okoz majd problémát?


Merevlemezek:

250 gb samsung ide,

120 gb maxtor ide,

80 gb maxtor ide


Köszönöm!



2014. dec. 8. 08:30
1 2
 1/19 csacsi2 ***** válasza:
Merevlemeznél nem szokott gondot okozni, Vakuumban (ahoz közeli nyomás) van az író légmentesen elzárva. Inkább az optikai meghajónak és ha a ventillátor kerül fordított helyzetbe (Radiális/Axiális csapágyazás), nem tesz jót
2014. dec. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
szimplán fektesd el
2014. dec. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"szimplán fektesd el"


ezt úgy, hogy csak tegyem oda fektetve, vízszintesen, ahol hely van?

akkkor zajos lesz...

2014. dec. 8. 09:10
 4/19 csacsi2 ***** válasza:

Az egész gépre értette...

Azért lesz zajos mert kopottak a ventillátorok és nem mindegy neki hogy áll vagy fekszik. Azaz a tengely "kicsúszik" a helyéről idővel a csapágy teljes elhasználódásához vezet.

Radiális csapágyazás

[link]

Axiális csapágyazás

[link]

Van a Radiax ami mindkét irányú terhelésnek ellenáll.


Lehet attól is hangos hogy a kábel fektetve beleér a ventibe.

Amennyiben ténylegesen a merevlemez hangos akkor nem sok ideje van hátra. Gondolkodj el a cserén.

2014. dec. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

ventillátor?

a merevlemezeken nincs közvetlen hűtés.


jelenleg a gép így néz ki:

[link]


az oldalára dönteném, szerelés nélkül

ezért kérdezem, hogy a merevlemezeknek árt-e, ha oldalra vannak fordítva?

2014. dec. 8. 09:44
 6/19 csacsi2 ***** válasza:

rugaszkosj el a merevlemeztől! Egy gépben annak van hangja ami mozog. Ami meg mozog az csapágyazott. Ott van pl Táp venti, processzor venti...

Merevlemez is csapágyazott de mivel enyhe vákumban van a terhelése a gravitáció hatására jóval kevesebb mint ami szabadon van.

Oldalra döntöd csak a CPU venti terhelés iránya változik esetleg a táp venti. Mint mondtam ha a merevlmez lesz hangos az már baj. Annak a csapágyazását nem lehet cserélni.

Merevlemeznek nem árt!

Amennyiben öreg és kopott ez a vákum elszökken, abban az esetben ugyan az vonatkozik rá mint a szabadon lévő csapágyazásra.

Csak elmondanám hogy nekem alulra is van sajnos nem axiális csapágyazásu ventillátor kötve így hónapok alatt tönkre is ment.

Lehet a processzor hűtőventillátora kopott...

2014. dec. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

minden venti az oldalán van, vagyis egyik sem fekszik

(ha szemből néznénk a házat, teljes egészében látnánk az összes ventillátort)

tehát, ha a házat oldalra döntöm, a ventik helyzete nem változik

ventik:

a tápban

a ház hátán,

cpu-n

ház elején

minden ventillátor előlről hátulra nyomja a levegőt

a táp külön csatornán kap levegőt a dvd-k fölött

a cpuhoz az elöl lévő venti juttatja a levegőt, a cpu ventije átnyomja a bordákon egyenesen a ház hátán lévő ventihez, ami kinyomja a házból


tehát egyik venti sem fog hangosodni

és ahogy írtad a merevlezek sem

végül is erre voltam kíváncsi, hogy árt-e a merevlemezeknek az elfordítás


Köszi!

2014. dec. 8. 10:19
 8/19 anonim ***** válasza:

Tudományos szempotból érdekelne, hogy ez hogyan jön ki:

"Merevlemez is csapágyazott de mivel enyhe vákumban van a terhelése a gravitáció hatására jóval kevesebb mint ami szabadon van. "

?


A gravitációs erő tudtommal nem függ a vákuumtól.

Én vízszintesen tartanám (tartom) a merevlemezeimet.

Én úgy gondolom, hogy ha tényleg mindegy lenne (függőleges vs. vízszintes), akkor nem törekednének ennyire a vízszintes elhelyezésre...


Ha fenti idézetet sikerül alátámasztani, akkor természetesen elhiszem, amit mondasz.


(A csapágyakhoz nem értek, ahhoz a részéhez emiatt nem is szólok hozzá.)

2014. dec. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 csacsi2 ***** válasza:

Cpu ventit gondold át mégegyszer :)

[link]

Viszont amit tudsz olajozz meg és az nem lesz hangos.

Merevlemez meg ha hangos és attól hangosabb lesz hogy elfordítod akkor az utolsókat rúgja. Amúgy ha nem kopott nincs hatással rá a helyzete.

2014. dec. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk egy merevlemez nincs légmentesen lezárva nagy gáz lenne ha tudni akarod hogy miért nincs légmentesen zárva írj privátot. Az a lényeg hogy hirtelen ütés ne érje a gépházat illetve a HDD-t (ezalatt értem ha a földre rakod pl akkor nem fogsz belerugni véletlenül. Különösebb baj nincs..ventillátor így is meg úgyis fog forogni. Áram minden irányba folyik szóval én nem látom akadályát :)
2014. dec. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!