Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez oldalt fordítva?

Merevlemez oldalt fordítva?

Figyelt kérdés

Van egy torony házam.

Szeretném fekvőre alakítani, nem nagy kunszt.


A merevlemezek jelenleg "-" alakban, tehát fekve, vízszintben vannak.

Kérdésem, hogy ha elfordítom ezeket "I" helyzetbe, tehát oldalt, akkor az nem okoz majd problémát?


Merevlemezek:

250 gb samsung ide,

120 gb maxtor ide,

80 gb maxtor ide


Köszönöm!



2014. dec. 8. 08:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

[link]


így néz ki most


akkor nyugodtan az oldalára boríthatom...


Köszönöm!

2014. dec. 8. 11:07
 12/19 csacsi2 ***** válasza:

úgy tudom a merevlemezeket laboratóriumi körülmények között szerelik össze mert agy porszem is károsíthatja a lamez. Ehez az épületben (igaz mert túlnyomás nem vákum) túlnyomást hoznak létre. Voltam ilyen helyen, több ajtós bléptetés van, mert nem is lehetne kinyitni az ajtókat csak nyomáskiegyenlítéssel. Tehát amit ott összetesznek az nem a légköri nyomáson teszik. Amennyiben tévedek és jól szellőző a merevlemez, lemez része akkor bocs. minden esetre a merevlemezek igen jó technológiát képviselnek, valószinü nem bóvli csapágy van benne, így nehezebben károsodik külső erő hatására. ütés más kérdés ilyenkor a fej ér bele a lemezbe és az károsíthatja, de ehez is elég erős ütés kell mert baromi erős mágnes tartja a helyén.

Csapágyazásról csak annyit hogy nem mindegy hogy a tengelyre milyen erők hatnak. Pl ha húzod a tengelyt akkor más mintha oldalról nyomod. Tehát a görgő 1 oldalról támaszt és ha nem azon oldalra hat az erő amire tervezve lett akkor félrekopik és elkezd mozogni a tengely.

[link]

ezért vannak különböző (radial,axial,radiax) csapágyak.

minden esetre én is azt mondtam hogy mindegy a merevlemeznek, de viszont ha már az hangos akkor fel kell készülni a cserére. Szerintem nem az hangos ill. mint le is írtam olcsó ventillátoroknál főleg nem mindegy hogy hogy állnak.


Sajnos én sem hallom a hangot hogy tudjam mi az ami elkopott mert a hang a kopás jele. merevlemeznél gond, többinél nem akkora.

2014. dec. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

itt nem a csendesítés a lényeg... :)


szó nincs arról, hogy valami (hdd, venti) zajos lenne, és ezért akarom oldalára dönteni a gépet.


pusztán aról van szó, hogy a csatlakozók kéznél legyenek, ezért egy toronyházat szeretnék szerelés nélkül az oldalára dönteni. mivel szerelés nélkül ezért minden maradna a helyén, beleértve a merevlemezeket is.

döntés után viszont a merevlemezek az oldalukon fognak feküdni.

ezért tettem fel a kérdést: "Merevlemez oldalt fordítva?"


A választ megkaptam: nem baj


Köszönöm szépen, mentek a zöldkezek :)

2014. dec. 8. 14:42
 14/19 A kérdező kommentje:

a merevlemez szellőzéséről:


nem légmentes a merevlemez "csomagolása"

igen, nagyon tiszta, gyakorlatilag pormentes környezetben szerelik össze

a merevlemez egyik részén van egy kis nyilás, mely nagyon apró, és többszörösen finom szivacsszerű szűrővel van ellátva

tudom mert sok merevlemezt szedtem már szét

okát nem tudom, lehet a hővel van kapcsolatban? melegedékor a levegő térfogata nő, és hogy a nyomás ne károsítson semmit, így hagytak egy kis szellőzőlyukat?

2014. dec. 8. 14:46
 15/19 anonim ***** válasza:

"Csapágyazásról csak annyit hogy nem mindegy hogy a tengelyre milyen erők hatnak. Pl ha húzod a tengelyt akkor más mintha oldalról nyomod. Tehát a görgő 1 oldalról támaszt és ha nem azon oldalra hat az erő amire tervezve lett akkor félrekopik és elkezd mozogni a tengely. "


Ennyit azért én is tudok. A különböző típusok előnyeit, hátrányait nem ismerem, így értettem.

Viszont a fentiek miatt úgy gondolom, hogy a gravitáció maitt nem mindegy, hogy vízszintesen vagy függőlegesen van-e a merevlemez.


Te pedig azt írtad, hogy vákuumban kisebb a gravitáció:

"mivel enyhe vákumban van a terhelése a gravitáció hatására jóval kevesebb mint ami szabadon van"

Ez szerintem nem igaz.


Egyébként ha tényleg nagyobb légnyomás mellett szerelik ezeket össze, akkor inkább túlnyomásnak kéne lennie bennük, nem alacsonyabbnak (vagy vákuumnak).


@Kérdező:

Azt a nyilást én is láttam már sokszor (mindig oda van írva, hogy ne takard le, ugye). És nem tudtam, mi lehet. De a tipped szerintem jó lehet (hőtágulás).

2014. dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 csacsi2 ***** válasza:

#15

Lényegében leírtad azt amit az előbb elmondtam a #12-es válasznál...

"Te pedig azt írtad, hogy vákuumban kisebb a gravitáció"

és azt is (#12)

"Ehez az épületben (igaz mert túlnyomás nem vákum) túlnyomást hoznak létre."...

..."Amennyiben tévedek és jól szellőző a merevlemez, lemez része akkor bocs."


Mindegy mert a lényegen nem változtat...

2014. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#16

Te most szórakozol?


A túlnyomás-vákuum témát tényleg leírtad, igazad van. Emiatt elnézést is kérek.

De a gravitáció csökkenésre sehol sem adsz magyarázatot, sehol sem írod, hogy elírtad volna, vagy ilyesmi.


Ismétlem, szerintem sem a túlnyomásnak, sem a vákuumnak semmi köze a gravitációhoz. A körülötte lévő levegőtől a Föld vagy a lemez(ek) tömege csökken? Vagy a távolságuk nő? Szerintem egyik sem...

2014. dec. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

"sem a túlnyomásnak, sem a vákuumnak semmi köze a gravitációhoz"


egyetértek


pl a villanykörtében is kisebbfajta vákuum van, argonnal van töltve, hogy a wolframszál ne égjen el. mikor kiég vagyis megszakad az izzószál, akkor amennyiben a gravitáció nem hatna a vákuumra, akkor a leszakadt izzószál darabkák lebegnének a búrában...


de ez már nagyon eltér a tárgytól...


mellesleg az összes ventillátorom siklócsapágyas :) tehát nem apró golyók vannak bennük, hanem egy bronzperselyben egy acéltengely...

2014. dec. 9. 10:50
 19/19 A kérdező kommentje:

lemaradt a villanykörtéhez:


azért pukkan, ha széttörik, mert kisebbfajta vákuum van benne...

2014. dec. 9. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!