Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent ez? Ramot készülök...

Asdful kérdése:

Mit jelent ez? Ramot készülök vásárolni, de ez a késleltetési idős téma nem igazán fekszik nekem. Hiába magas a freki ha a CL szám is magas, így egy kisebb frekvenciájú alacsony CL számmal ugyanolyan gyors?

Figyelt kérdés
Timing: 11-13-13-35 stb. ezek nekem nem mondanak semmit. Nem tudom, fontos ez, egy grafikai munkára szánt pc-nél, vagy sem. A segítségeket előre is köszönöm. :)

2014. nov. 1. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetőleg 1600mhz ,cl9 legyen.
2014. nov. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a grafikai munka mennyire memória sávszélesség intenzív, de általában elmondható, hogy nem igazán vehető észre különbség mondjuk két DDR3-1600 modul között, ha az egyik CL9 a másik CL11 (persze külön-külön próbálva). Ugyanígy nincs érzésre különbség ha a gépben DDR3-1333 vagy 1600-as memória van. Az átlagos feladatok, játékok és az intenzív CPU számítások nem igazán érzékenyek a memóriára. Persze egy mai APU egység integrált grafikája esetében már más a helyzet, ott nagyon sokat számíthat már csak a dual chanel megléte is illetve a magas memória órajelek is hoznak a konyhára mérhető gyorsulást. Diszkrét videokártya mellett viszont felesleges hiperszuper memóriákra költeni.

Persze ha teheted és nincs nagy különbség árban, akkor az alacsonyabb késleltetésű modult vedd, pl a DDR3-1600 CL11 és CL9 között csak 500Ft a difi, akkor nyilvánvaló, hogy a CL9 a befutó. Ha az árkülönbség több mint 10%, akkor Én már elgondolkodnék, hogy megéri-e.

2014. nov. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a segítséget, ment a plusz!:)
2014. nov. 1. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!