Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erről a konfigról vélemények?

Anubisz88 kérdése:

Erről a konfigról vélemények?

Figyelt kérdés

Alaplap- ASUS M5A97 LE R2.0 1 db 21.454 Ft

Processzor- AMD FX-8320 3.50GHz AM3+ BOX 1 db 37.664 Ft

Memória- HyperX 4GB FURY DDR3 1600MHz CL10 HX316C10FB/4 2 db 23.978 Ft

Videókártya- ASUS R9280X-DC2-3GD5 R9 280X 3GB GDDR5 PCIE 1 db 77.780 Ft

Merevlemez- WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 1 db 15.354 Ft

Ház- SHARKOON VG4-W zöld 1 db 10.263 Ft

Táp- FSP Hexa+ 500W 1 db 14.351 Ft

CPU hűtő- COOLERMASTER Blizzard T2 RR-T2-22FP-R1 1 db 4.864 Ft


Erre gondoltam, jó pár összerakott gép konfigjának átnézése után. Iponról.

pár kérdés:

- külön hangkártya nem annyira fontos, elég ami integrálva van?(nem akarok vele semmi különlegeset)

-CPU hűtő-t ajánlottak még, erről elég jó véleményeket láttam, és nem túl drága ez mellett. Nem nagyon akarom túlhajtani a gépet. De kicsit csak jobb mint a gyári, ha véletlen néha kicsit jobban meg lenne terhelve?

-Tápba valószínűleg kell az az 500W-os ugye? Hagynátok ezt? vagy esetleg olcsóbban valami hasonlóan jót?


- Sajna van hogy az áram is elmegy errefelé néhanapján, vagy hosszabb időre, vagy csak 1 rövid pillanatra és régebben már ment tönkre gépem miatta.

Szünetmentes tápból ajánlanátok valamit? Valami olcsóbb, de jobb kategória.

Egy jó pár percig életben tartsa még gépet, míg lementek mindent, és kikapcsolom (vagy vissza nem jön az áram addig)


-Házválasztást meg remélem nem néztem be, eléggé megtetszett kinézetre. :D És minden passzol mindennel, és jól elfér benne..


Köszönöm ha tudtok rá mondni valamit.


2014. dec. 13. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

nagyon jók az integrált hangkártyák, csak akkor kell külön kártya, ha stúdió munkákat végzel, illetve annyira fontos a tisztán hallgatás (teehát munkád zenéhez köthető).


Ha nem húzod túl a procit, teljesen kielégítő a gyári hűtő is, hiszen arra a ghz-es terhelésre lett kifejlesztve. Tehát nem kell külön cpu hűtő.


450W-os is elég ide, de én általában inkább fsp 550 raidert szoktam ajánlani, mert az biztosan jó, nekem is az pörög a házamban (17k körül). Viszont a mostani is kielégítő ide.


Ház: nekem is ez van, simán belement egy gigabyte gtx970 g1 gaming, az ssd tárolót se kellett kiszedni.


Szünetmentes tápban nem vagyok otthon, rosszat pedig nem szeretnék ajánlani.

2014. dec. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én nem értek a gép összerakáshoz, de most vettem én is gépet és pcx-en majd 10 ezerrel jobban jöttem ki mintha iponon rakattam volna össze! Csak egy jó tanács!
2014. dec. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egy apróság hozzá, ipon az egyik legdrágább webes pc üzlet. Tudom, pcx-nél sokak szerint tahók az eladók meg a garancia, viszont olcsóbban kijönnél onnan szerintem.

Ha teheted, ne kérj gép összeszerelést, mivel ekkor garanciális hiba esetén az egész gépet egybe kell visszaküldeni. Inkább kérd darabonként majd keress egy ismerőst aki 1 kóláért összerakja neked fél/egy óra alatt (én is így rakattam össze pc üzletes ismerőssel :D )

2014. dec. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

sajna van amit nem találtam meg pcx-en, de nagyjából ugyanezt összeraktam, és majdnem ugyan annyiba jött ki a vége, van ami drágábba, de a legtöbb valamennyivel olcsóbba jött ki.

2014. dec. 14. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!