Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! Ha az alaplapba berakom...

Üdv! Ha az alaplapba berakom a 4 db 1 Gb-os RAM-ot, állandóan kiüti a kékhalál, leginkább indításkor, ha csak 2 db-ot akkor tökéletesen megy. Hol lehet a gond? Kösz.

Figyelt kérdés

2014. dec. 14. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Valamelyik ram vagy ramok rosszak, vagy slot vagy slotok.
2014. dec. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az összes ramot végignézted?
2014. dec. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 csacsi2 ***** válasza:
Alaplap? Azonos ramok (kit)?
2014. dec. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fölismeri a BIOS mind a 4gb-t? Nekem olyan volt a régi pentium4-en, hogy a 4 slotból a 3. slotba hiába raktam ramot, nem ismerte föl, sőt kékhalált dobott tőle az xp, KERNEL_DATA_INPAGE _ERROR szöveggel.
2014. dec. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2 - 2 db más tipusu a kártya, le lett futtatva a memtest is a win7-tel is és 100 %-ot mutat. 2 alaplapot próbáltam mind a kettőnél jelentkezik a probléma.
2014. dec. 14. 09:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Hello!

Nem tudom milyen lapod van, de ha régebbi Gigabyte alap, akkor azok nem igen szerettek ha sok ramot pakolsz bele hirtelen.

2014. dec. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ABIT K9N Ultra
2014. dec. 14. 10:30
 8/8 csacsi2 ***** válasza:
Első sorban tudni kell az alaplapba mennyi RAM-ot tudsz pakolni és milyet (alaplap leírása). Különböző ramok esetén a Bios beállításokat a kissebbhez kell igazítani (CL-Clock Latency). Így is előfordulhat hogy a két különböző ram nem kompatibilis egymással. Ramok Dualmódban való futtatása akko lehetséges, ha az azonos ramokat párba teszed (alaplap leírása) általában 1-3;2-4 páros.
2014. dec. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!