Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy 1Gb-os RAM meg egy...

Joker10 kérdése:

Adott egy 1Gb-os RAM meg egy 2Gb-os, az 1Gb rammal megy a gép, de ha beteszem csak a 2Gb-ost akkor nem indul el, együtt működnek csak állandóan kékhalált okoz. Mi a gond?

Figyelt kérdés
kérdésem az lenne, hogy ha a 2gb-os rammal nem indul a gép akkor miért indul, és miért látja a gép ha beteszem mellé az 1Gb-os ramot, mert akkor 3Gb ramot mutat

2012. jún. 13. 06:25
 1/10 SnakeDoc ***** válasza:
alaplapod típusa? memóriák foglalata?
2012. jún. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

alaplap Asrock n68c-s ucc

foglalatok két darab ddr2 és két darab ddr3 külön szinnel jelölve

nekem most ddr2-es rammok vannak betéve

2012. jún. 13. 07:10
 3/10 SnakeDoc ***** válasza:

Ha két foglalatod egyszerre akarod használni, nem fog menni. Vagy DDR3-at rakj bele, vagy DDR2-t.

Ha csak a DDR3-at rakod bele és nem indul, vagy kékhaláloz, akkor a probléma a processzorban keresendő, mely valószínűleg AM2-es, és nem kezel DDR3-as memóriamodulokat.

Lehetőség: DDR2 memória vétele, vagy AM3-as CPU vétele. (am3-al sem fog működni a kettő együtt)

2012. jún. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ki mondta hogy a két foglalatot egyszerre akarom használni ? ember hát ennyire hülye nem lehetsz. írtam hogy ddr2 ramokat használok most, ddr3 ramom nincs és nem is akarok használni olyat mert a procim am2-es
2012. jún. 13. 09:13
 5/10 SnakeDoc ***** válasza:

Ha így állunk akkor: Ennyire hülye nem lehetsz. Véletlenül nem a 2GB-os memóriád a halott? Ha megy a kettő együtt nem ártana letesztelned. Ha csak a 2Gb-os modult használod, el sem indul akkor mi másra gondolhatsz? Egyáltalán milyen ram az? Lehet az alaplap nem támogatja.

Én pedig nem tehetek róla hogy b***tad a kérdésbe leírni hogy milyen a processzorod. AM3-as is jó a laphoz.


Meg azt sem ártana tudni mit ír kékhalálkor.

2012. jún. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ok akkor ezek szerint ahogy te mondod a 2Gb-os RAM halott, ezt értem is, de akkor miért működik ha beteszem mellé az 1Gb-os RAM-ot ???
2012. jún. 13. 14:15
 7/10 SnakeDoc ***** válasza:
Milyen a memoriáid pontos márkája, típusa, órajele?
2012. jún. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha csak gy rossz RAM van a gépedbe nem indul. Ha teszel mellé egy jót is akkor elindul. Mi ebbe a furcsa? A kékhalált meg kaphatod azért, mert épp a rossz RAMba ír vagy olvasna vissza a gép valamit... Tedd be mind a kettőt és csinálj egy RAM tesztet...
2012. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

a típus: 1Gb DDR2 SDRAM DDR2-533(266MHz)

2Gb DDR2 SDRAM DDR2-800(400MHz)

márkájukat nem tudom sajnos, nem írja sehol se az EVEREST nem írja ki se magán a RAM-okon nem írja.


tesztet már csináltam de nem jelzett hibát sehol.

2012. jún. 13. 15:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Így nehéz. Van az alaplapnak támogatott RAM-ok listája is. Ha ebben nincs benne a RAM-od, akkor az is lehet a gond. Persze így, hogy a márkáját sem tudod eléggé nehéz a dolog...
2012. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!