Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnék egy számítógéprő...

Hogyan tudnék egy számítógépről a másikra adatokat átvinni a legegyszerűbben és legolcsóbban?

Figyelt kérdés
A régi gépem IDE vinyós,80 gb adattal, az új meg SATA rendszerű.

2014. dec. 20. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Összekötöd a 2 gépet netkábellel és átmásolod.
2014. dec. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

NET kábellel?, -ugye ezt Te se gondolod komolyan

ekkora hülyeséget minek ír olyan aki nem ért hozzá

1 kereszt kábel kell 2 egy rakás beállítás

a legegyszerűbb?

kiveszed az IDE vinyot és berakod az másik gépbe, minden alaplapon van IDE csatlakozó ha esetleg foglalt pl CD/DVD akkor lehúzod addig.

2014. dec. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"minden alaplapon van IDE csatlakozó "

-kijavítanálak így: -minden régi alaplapon van IDE csatlakozó.

Az újakon már nincs.

Szerintem is a legolcsóbb megoldás a helyi hálózaton keresztüli átmásolás, és igen ezt be kell állítani, de a ehhez való hozzáértéssel spórolhatsz, így elvileg csak egy LAN kábelre van csak szükség

2014. dec. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 T/Z ***** válasza:

Szerintem is szereld át ideiglenesen a satás gépbe a régi merevlemezt, az a leggyorsabb módja.

Esetleg a "Dokumentumok" mappából másolj át mindent máshová, mert a dokumentumokhoz nem fogsz tudni hozzáférni ha másik gépben van a merevlemez, csak ha saját használatúvá teszed a fájlokat, de hogy ennyire ne bonyolítsuk a helyzetet, egyszerűbb lenne, ha már eleve nem is a doksikból kell másolni.


A másik megoldás, h hálózatot alkotsz egy routerrel, mindkét gépet rákötöd, és hálózaton keresztül átmásolod amit akarsz. Csak ez meg szörnyű lassú lenne.


(Az első hsz is valami hasonlót akart mondani szerintem, nem direktbe akarta összekötni a két gépet, mivel ahhoz másik fajta utp kábel kellene.)

2014. dec. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 T/Z ***** válasza:
Szerintem IDE csatlakozó a legújabb lapokon is van, max csak egy sima tűsorból áll, de ugyanúgy rá lehet dugni a pata kábelt.
2014. dec. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Crossover/Crosslink

De elvileg sima netkábellel (RJ-45 UTP) is lehet, ha a hálózati vezérlő támogatja.

2014. dec. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

T/Z nekem most egy ilyen van:

[link]

[link]


előtte egy ilyen volt:

[link]

[link]


egyiken sincs még csak tüskesor sem neki, a hivatalos specifikációkban sem szerepel ide (PATA) szalagkábeles csatlakozási lehetőség...

2014. dec. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!