Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha elkezdek nézni valamilyen...

Ha elkezdek nézni valamilyen videót a böngészőben "lefagy" a gép és egy bizonyos színű lesz az egész monitor. Mitől van ez a probléma?

Figyelt kérdés
Néha zöld lesz a kép, valamikor kék, valamikor fekete, néha sárga, valamikor függőleges csíkok vannak lefelé és úgy sárga. Ez a probléma csak böngészés közben fordul elő, játékok közben semmi probléma. Mitől lehet ez? ATI 5770 -es videókártyám van. Próbáltuk kontakt spray vel lefújni a videókártyát tegnap nem is volt vele gond, de nem tudom, hogy a kontakt spray segített-e rajt, mert ma ugyanúgy lefagy, de például hang volt csak a kép szállt el legutóbb.

2014. dec. 22. 09:47
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Ha játékok közben nem jön elő, akkor valószínűbb, hogy szoftveres gond lehet.


Mióta jelentkezik a hiba? Volt akkor telepítve program, driver, rendszerfrissítés?

A videokártya driver-ét érdemes frissíteni (vagy éppen fordítva, korábbi verziót visszatenni).

Addig is megpróbálhatod a böngészőben a grafikus gyorsítást kikapcsolni: videón jobbgomb > Settings > pipát vedd ki az "Enable hardware acceleration" elől > OK.

2014. dec. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem rég lett cserélve a gépház és egy 450W -os táp 650W -osra cserélve, de emlékeim szerint már a csere előtt is volt ilyen probléma. Annyi változás történt mióta feltettem a kérdésem, hogy most először játék közben is lefagyott, ugyanúgy a kép szállt el, hang maradt. Megpróbálok másik verziójú drivert feltelepíteni, ha a probléma ismét jelentkezik írok újra.


Köszönöm a segítséget! +

2014. dec. 22. 13:44
 3/4 A kérdező kommentje:
Ismételten fenn áll a hiba, most játék közben, de egyre sűrűbben. Chrome böngészőben kikapcsoltam a hardveres gyorsítást, azóta nincs vele probléma. Az a baj, hogy nem tudom, hogy az alaplapom a rossz vagy a videókártyám. Mindkettőt cserélni elég drága lenne.
2014. dec. 25. 09:24
 4/4 CspCsj ***** válasza:

Képhibákat (csíkozódás, színeződés, képzaj) gyakran a videokártya memóriahibái okoznak.

A legegyszerűbb talán másik gépben is kipróbálni.

Van alaplapi, integrált videovezérlőd? Mondjuk azzal meg játszani nem igazán tudsz, de alaplap tesztelésére elég lehetne.

2014. dec. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!