Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért áll le random időközönké...

Miért áll le random időközönként a HP x4000b bluetooth egér?

Figyelt kérdés

Helósztok. Van nálam egy fent említett egér, és egy ASUS X552LDV nevű notebook, ami miután felismeri az egeret tökéletesen működik, de ha 5 percig nem mozgatom az egeret, akkor utána már hiába mozgatnám, mert nem reagál. A furcsaságok itt nem érnek véget: Ha az egeret a Windows "Üdvözöljük" feliratának kiírása előtt nem mozgatom, akkor indíthatom újra a gépet, mert később már nem fog reagálni, legfeljebb, akkor ha törlöm az egeret az eszközök közül, majd újra felrakom. Egyébként felrakás után olyan problémája is van, hogy nem talál magának drivert, pontosabban egy "Bluetooth periféria illesztőprogram"-ot. A gyártó oldalán pedig nincs driver... Amiket meg máshol találtam azok, csak ilyen átk˘rós programokat adnak.

Amikkel eddig próbálkoztam:

1. A bluetooth drivernél a számítógép kikapcsolhatja ezt az eszközt energia spórolás miatt jelölőnégyzet mellöl kivettem a pipát.

2. A bluetooth szolgáltatás indítását automatikusra állítottam.

3. A laptop Smart Gesture nevű programját feltelepítettem, és tapipad automatikus letiltását bekapcsoltam.


Érdekességek:

Egyébként maga az egér, ha kapcsolódás szerint rendezzük az eszközkezelőt, akkor nem a Qualcomm(itt végeztem el az első pontot) bluetooth driver alatt jelenik meg, hanem a microsoft bluetooth enumerátor alatt, aminek nincs hardware füle.

Ugye a Smart Gesture letiltja a tapipadot, ha külön egér van bekötve, majd engedélyezi, ha az egeret eltávolítják. Ez működik is. Viszont ami nagyon érdekes, ha az egér "lefagy", akkor a tapipad nem lesz engedélyezve, viszont ha lefagyás után az egeret az alján lévő kapcsolóval kikapcsolom, a tapipad újra aktiválódik.

Az egér fagyás után is látszik, a bluetooth eszközök között, sőt kikapcsolás után is.

Az ASUS weblapján 4 db bluetooth driver van, de ezek közül csak kettőt enged telepíteni, a többi szól, hogy nincs ilyen hardware elem. Gondolom ezek a laptop kiépítéstől függenek.


Találkozott már valaki ezzel az egérrel, vagy hasonló hiba lépett már fel más bluetooth perifériákkal, és ha igen milyen megoldást talált rá? A válaszokat előre is köszi:D



2014. dec. 22. 23:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!