Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire jól használható a...

Koaxk Ábel kérdése:

Mennyire jól használható a Bluetooth technológia audio streamingre?

Figyelt kérdés

Az alábbi dolgok érdekelnének, hátha van valakinek tapasztalata:


- A 2.1-es szabvány milyen minőségben képes továbbítani a zenét?


- Képes sztereó hangátvitelre, vagy csak monora?


- MP3-nál észrevehető a minőség veszteség, vagy csak FLAC és egyéb magas minőségű formátumoknál? (bluetooth-on keresztül)


- Bluetooth eszközöknek mennyire kell rálátniuk egymásra? (Lehet e a két eszköz között bármilyen fal, műanyag, stb..)



#mp3 #bluetooth #audio streaming
2014. dec. 19. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Veszett nagy minőségromlás nem észlelhető, ugyanúgy képes továbbítani a zenét, ahogy az adónál van. Bluetooth-nál meg nem jelent problémát egy fal, de azért azt szokták javasolni, hogy lehetőleg egy légtérben legyen az adó és a vevő.
2014. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Leírom a tapasztalatom, hátha mást is érdekel a téma.


Ma vettem egy hordozható Philips MP3 lejátszót amely képes bluetooth audio adattovábbításra.


Vettem hozzá egy Bluetooth vevőt ami jack dugón keresztül bármilyen hifire továbbítja a jelet.


Ezeket az eszközöket a kocsimba üzemeltem be, ahol a könyöklőbe van egy AUX IN bemenet.


A vevő jack részét bekötöttem az AUX IN-be, a rádión kiválasztottam a bemenetet, a két kütyüt összelőttem bluetoothon, és voilááá, müködik.


TAPASZTALATOK:


Egyrészt örültem, mert működött a koncepció amit kitaláltam, de végülis mégis maradt az mp3 lejátszót kössük jack kábelen keresztül az AUX IN bemenetbe megoldás.


Bár a zenében nem tapasztaltam minőség romlást, mégis volt minőségromlás abból adódóan, hogy iszonyat háttérzajt szedett össze a jel a kommunikáció során.


Ha szólt a zene, akkor nem volt zavaróan észrevehető, de amint le "pause"-oltam egyből hallatszódott egy erős sistergő hang.


Egy viszonylag jobb hifi kiépítésén dolgozom a kocsiban éppen, amibe ez a kazettás korszakot, vagy FM transmitter-t idéző háttérzaj cseppet sem fér bele.


Nekem egyelőre ez a tapasztalatom.


Elképzelhető, hogy nem autós környezetben, pl otthon, szobában, nem lenne ennyire zavaró háttérzaja.

2014. dec. 20. 18:28
 3/3 anonim válasza:
Én is BT-s fejegységet használok autóban... Alapzaj a 0val egyenlő pedig nem is egy nagyon komoly típus. de ez engem is érdekel, hogy tömöríti e pl. egy androidos telefon a jelet mielőtt BT-n továbbküldené?
2016. okt. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!