Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen böngészőt használjak...

Milyen böngészőt használjak amivel egy nagyon régi 1 magos gépen és lehet élvezhetően böngészni?

Figyelt kérdés

Van egy gépem amivel 5-8 éve még gond nélkül lehetett netezni most meg a youtube is akad rajta..

xp-t telepítek rá mivel a vga-hoz ahhoz van driver.

Mindeből a legújabb hivatalos drivert rakom fel telepítés után. A proci sem melegszik.

Egy 2,4ghz-es celeron és 1gb ddr memória van benne.


Arra gyanakszom hogy már minden weblapot 2 magos cpu-ra optimalizálnak. És ez a rengeteg reklám meg élő hirdetés sem használ neki.

Tuningoltam is már a procit de az sem okozott sok javulást, a legnagyobb gond az hogy pl ha youtube on nézek egy videót majd egy új lapot nyitok a böngészőben (chrome) akkor hosszú mp-ekre beakad a hang..

De amíg nem használok böngészőt vagy nem akarok mostnai netes tartalmakat nézni, totál gyors a gép nem akad nem fagy játszani is tökéletesen lehet vele ami elmegy rajta.


2014. dec. 24. 01:14
 1/6 soccerway ***** válasza:

próbáld ki ezeket, hátha: [link]


[link]

2014. dec. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor először volt állandó internetelérésem (a 2000-es évek eleje), egy P1-es géppel (asszem 166 MHz, de lehet, hogy 200), 32 mega RAM-mal simán, élvezhető sebességgel tudtam netezni, volt, hogy 3 böngészőablak (amiből egyiken a chat.hu ment)) meg egy Word is futott párhuzamosan, és egyáltalán nem volt lassú.

7 éve, amikor a mostani gépemet vettem (AMD Athlon64 X2 2 GHz, 1 giga RAM, ami később 2-re lett bővítve) minden hasított, mint a szélvész. Most meg? Ha Facebookon megnyitok egy albumot, van, hogy másodpercekre "beragad", annyira eszi a RAM-ot meg a procit.


Sajnos a weboldalakat is már úgy írják meg, hogy minimális mértékben sem optimalizálják. Minden tele van pazarló kódokkal, no meg tök felesleges, erőforrászabáló funkciókkal. Anno a keresők kezdőoldala nem volt több, mint egy 1-2 kilobájtos HTML-fájl. Nézd meg most, hogy a Google kezdőoldalánbak forrása mekkora!

Most nem arról van szó, hogy szerintem az lenne az ideális, ha mindenki a múltban élne, viszont az, hogy olyan dolgokat, amiket meg lehetne valósítani pár kilobájtban, és amiknek nem szabadna, hogy megterheljék a gépet, manapság úgy írnak meg, hogy még az én 2 gigahertzes gépem is nyöszörög alatta, az a programozói hozzá nem értésnek a netovábbja. Nem azért, mert az én gépemen akad... hanem mert mondjuk egy kereső indexoldalának nem szabadna 100-200 kb-nak lennie. És ez csak maga az agyonsűrített forrás, nem beszéltünk még arról, hogy mennyi erőforrást fogyaszt. Vagy pl. egy közösségi oldalnak, aminek a felhasználói felületét tizedennyi erőforrásból is meg lehetett volna oldani, nem szabadna, hogy ennyire zabálja a vasat. Firefox, egyetlen megnyitott Facebook-füllel 900 megabájtot eszik? Ezt még akkor is finom túlzásnak tartom, ha manapság már minden második embernek 8 giga RAM-ja van.

Mondjuk az sem javít a helyzeten, hogy a böngészők is egyre nagyobbak lesznek.


A kérdésre a válasz: Opera. No, de nem az új, ami már valójában nem is Opera, hanem egy lebutított és átszínezett Chrome, hanem az, amelyik még tényleg Opera volt belül is. A 12-es verzióig bezárólag értem. Most jött ki nem rég egy új, javított verzió belőle, a 12.17, bár a fejlesztéssel már leálltak. (Hibajavító verziókat még talán kiadnak rá.) Ez még az az Opera volt, amit kifejezetten ajánlottak gyengébb gépekre is. A sok idegesítő vackot (reklámok, stb.) meg le kell tiltani a fenébe. Értem én, hogy sokan a reklámból tartják fenn az oldalaikat, de tessék értelmes reklámokat készíteni, amik nem zavarják az embert, és akkor a kutya sem akarja majd blokkolni. De ameddig az van, hogy az oldal tetején virít egy 200 pixel magas reklámbanner, jobb oldalt egymás alatt 3 flash-reklám, lap alján még 5, meg 3 pop-up, addig teljesen érthető, ha az ember ezeket blokkolja, már csak azért is, mert baromira fogyasztják az erőforrásokat. Firefoxhoz van adblock plus, Operában meg alapból le lehet tiltani a flash-tartalmakat. (Sőt, olyan opció is van, hogy kattintásra csak az adott flash-t aktiválja.)

A Chrome-ot meg ezen a gépen felejtsd el! Nagyon jól megy a Chrome... akkor, ha egy erőmű a géped. Gyengébb gépeken viszont messze a legrosszabb választás.


"totál gyors a gép nem akad nem fagy játszani is tökéletesen lehet vele ami elmegy rajta"

Persze, mert azokat úgy írták meg, hogy elfusson rajta. A weboldalakat meg nem...

2014. dec. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm, megfogadom a tanácsodat, csak remélem azon az operán azért a youtube működik már normálisan ilyen 1 magos gépen..igazából az egész hiszti részemről azért megy..ez egy konditermi gép zenehallgatásra, csak nincsen minden meg mp3-ban ezért kell youtube.


Én és nevetségesnek tartom és inkább kontár munkának mintsem a jövő hihetetlen fejlesztéseinek...

És még ha tényleg arról lenne szó hogy egy kicsit sem hozzáértő ember rinyál hogy a 6 éve telepített xp-je nem megy meg teli van már szemetelődve és azt sem tudja mi az a driver meg újratelepítés, hűtő pasztázás, takarítás akkor azt mondom így járt..

De itt erről szó sincsen, mert itt nagyon ki vannak hegyezve a dolgok, mindenből több verzió is ki van próbálva régebbitől-újabbig mindenből hivatalos. Integrált frissítésekkel/anélkül, Még 7-est is felraktam egy kis plusz ram jelenlétében de ugyanaz a helyzet, még tunigoltam is a procin vagy 500Mhz-et 2,4-es cerka 2,9-en bravó, de sokan nem értem el vele, kijelenthetjük hogy egy 12 éves gépen már nem lehet úgy netezni mint pár éve.

A fejlesztéseket is úgy kellene csinálniuk hogy bár egy normál határon belül...nem várom el hogy Pentium 1-en menjen minden de egy ilyen procin azért még kéne...

Már csak azért is mert elgondolkodtató hogy egy 800Mhz-es ARM procin is(telefonok) hasít a youtube 720p-ben is. Pedig nem hiszem hogy olyan nagyon nagyon meghaladná a nyers számítási teljesítménye egy ilyen x86-os asztali cpu erejét. Ha arra veszi a fáradságot a google hogy optimalizálja rá akkor windows-on futó chrome alatt mi a kifogás?

2014. dec. 24. 03:53
 4/6 anonim ***** válasza:
köszi előző
2014. dec. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Shazeen válasza:
Mit csodálkoztok? A hardware és a softwaregyártók már rég lepaktáltak egymással. Hogy eladhassák a szarjaikat. Most már rámentek a weboldalakra is, hogy vegyed a hardware-t.
2014. dec. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Letöltöttem az opera 12.17 est és valóban jobb viszont nem találom benne hol lehet letiltani a flash reklámokat.. tipp?
2015. jan. 3. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!