Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Macbook HDD nem zajos?

Macbook HDD nem zajos?

Figyelt kérdés

Fujitsu laptopot vettem, HGST Travelstar Z5K500 500GB 5400rpm HDD van benne.


Azt olvasom, hogy ilyen van a Playstation 4-ben is meg a Macbookokban.


Kicsit hihetetlen ez számomra, mert ez a HDD lassú és borzalmas hangja van. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy Macbookba valami irritáló dolog legyen.


Teljesen jól müködik, csak a majdnem teljesen néma laptopban ez a leghangosabb elem. És idegesitő, hogy ennyire hangos.


Tesóm ezer éves laptopjába vettünk egy Toshiba HDD-t és annak kis halk cincogó hangja van, ez a Hitachi (HGST) viszont mint a mákdaráló. Pedig csak 1 tányéros, tehát nem is kéne annyit ugrálni a fejnek.


2014. dec. 24. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
nos ha nem írsz decibelt akkor a hangos az elég relatív dolog, de egy normálisan működő winyó szinte néma. Lehet, hogy a tied hibás, teszteld le és esetleg vidd vissza.
2014. dec. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Te nem hallottad még, hogy HDD-nek minimum 7200 RPM-eset érdemes venni? Pláne ha azon van a windows is... Úgy néz ki a laptop készítői oltári hülyék. :'D Szerintem ruházz be egy nagyobb fordulatszámúra, mert azzal nem sokra mész. Volt már 5400 rpm-es Hdd-m, kb 3 napig, aztán vettem újat, azt meg eladtam valami baleknak. :D Idegileg kikészített, a chromet nem volt hajlandó megnyitni a gép...
2014. dec. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
bocs, de én dolgozom is a géppel, nem csak játszom.
2014. dec. 24. 15:02
 4/9 anonim ***** válasza:
a laptopok 95%-t 5400-as HDD-vel árulják, komoly gond nincs vele, de persze, hogy nem veheti fel a versenyt egy asztali 3,5colos 7200rpm-es HDD-vel.
2014. dec. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Argloss ***** válasza:

Vicces ez a dolgozom a géppel szöveg. A forma 1 pilóta meg a traktoros is járművel dolgozik, mégis óriási különbség van a kettő gép között.

Ha halk tárolót akarsz, akkor vegyél SSD-t. Az apple laptopokban is inkább az van már. Egy halk gépben minden hangosnak fog tűnni. Az SSD hangtalan, gyors, plusz nem zavarja, ha mozogsz a géppel, mert nincsen benne mozgó alkatrész.

2014. dec. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem, tod az a vicces, hogy az embereknek óriási elvárásaik vannak a pc-kkel kapcsolatban, miközben meg jobbára csak játszanak.


Én többre jutok egy ócska géppel, mint sokan egy drágával.


Arról nem is beszélve, hogy az emberek nagy része bár semmi értelmes dolgot nem csinál a gépével, mégis pillanatok alatt leéli, tönkrevágja.


Régi asztali gépemet 7 év után cseréltem le, azzal csináltam végig az egyetemet, aztán munkahelyről is sok dolgot csináltam meg vele otthon...Samsung HDD volt benne, tök random vettem azt anno...aztán nem ment tönkre, nem is hangos, PEDIG párszor utazott csomagtartóban Bp-Nyiregyháza között oda-vissza. Túlélt még egy tápegység lerobbanást is.

2014. dec. 24. 15:25
 7/9 A kérdező kommentje:

SDD sztorival meg annyit, hogy a sok hozzá nem értő (vagyis értene hozzá, ha szánna rá időt, hogy utánaolvasson rendesen, de sajnos eleve le is xarja) megveszi az SDD-t, aztán beteszi a gépbe, felteszi nagy okoskodva rá a rendszert, ahogy a képzetlen "tinihacker" haverjai elmagyarázták, aztán nonstop irkál valami program a háttérben, aztán csodálkozik, hogy a teljesítmény meg az élettartam csak romlik és romlik.


Nekem pl. egyből feltűnik, ha indokolatlanul megy a tároló és megkeresem az okát.


Persze akinek az nem tünik fel, hogy bekapcsolva hagyta a torrentjét, aztán nonstop seedel teljes szávszélen, azzal nem sokat lehet kezdeni.


Koliba anno napi szinten tiltogatták le az embereket, mert tul sokat töltöttek vissza, és nagy részüknek még volt pofája pattogni, hogy hát ők nem is tudták, hogy a háttérben seedelnek. És tényleg nem tudták, DE MÉG CSAK FEL SEM TÜNT nekik, hogy lassabb a gép meg éjjel nappal kerreg.


Na szóval ennyit arról, hogy milyen igények vannak.

2014. dec. 24. 15:31
 8/9 Argloss ***** válasza:

Az emberek különböznek, mindenkinek más a fontos és mindenki másképpen kezeli a helyzeteket. Ami neked fontos az másnak nem, van aki hazudik, hogy kibújjon a felelősség alól stb...

De ez nem hiszem, hogy a kérdésedhez tartozna. Sajnálom, hogy rossz napod van. Azért kellemes ünnepeket! :)

2014. dec. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

meg most én is rákezdhetnék, hogy hogy az életbe nem sül le a pofátokról a bőr, hogy 2014-ben is elég nektek a xar realtekes hang a gépbe, miért nem vesz mindenki minimum yamahás hangchippel szerelt gépet, vagy valami durva külső hangkártyát (nem számítógépes boltban megvehető bóvlit, hanem ilyen 60 ezertöl kezdődő, otthoni hangstúdióba való darabokat)


Most az uj laptopomba a bépitett hangkártya realtekes hulladék, de van pofájuk alapból 48kHz-val járatni alapból.


Na most tudni kell,hogy a win7 csipogásai 44kHz-sek, ezért a hangkártyának át kell konvertálnia a magasabb "felbontásba"...mindezt valós időben ugye. Csak sajnos annyira gyenge a "resampling" képessége ezeknek a realtekes vackoknak, hogy az a windowsos csipogások sisteregnek!


44kHz-n nincs sistergés, mert ott ugye nem kell resamplézni.

2014. dec. 24. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!