Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD hőmérséklet kalibrálást...

SSD hőmérséklet kalibrálást hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

#BIOS #beállítás #hardver #SSD #hőmérséklet kalibrálás
2014. dec. 25. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, nem kell ilyesmit csinálni. Ne higgy el mindent, amit a neten olvasol.
2014. dec. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Hőmérséklet kalibrálás? Ezt meg hol hallottad?

Hülyeség..

Az SSD nem melegedik.

2014. dec. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem a neten olvasom te idióta hanem a program írja ki!


"A hőmérséklet rendben.


Ajánlott a hőmérséklet kalibráció elvégzése, majd a hőmérséklet eltolási érték beállítása a S.M.A.R.T. oldalon. Így a továbbiakban a valós hőmérséklet kerül kijelzésre."



Ilyen ökörségeket meg csak egy gyerek tud írni hogy az ssd nem melegszik , minden melegszik amiben áram folyik csakhogy a vinyóm van hogy 10°C kal kevesebbet mutat mint az ssd és ugyan olyan szelőzési helyen vannak tehát valamelyik mérés hazudik , ezért is tudod a smart oldalon +- eltologatni az értékeket hogy a valóságot lásd . Ez minden műszernél így működik a világon ezt nevezik kalibrációnak .


Én csak azt nem tudom hogy végezzem el ,nem tudom hogy melyik eszköz legyen a referencia , a burkolatát meg ha meg is tudnám mérni az sem valós érték hisz nem az számít egy ssd nél hogy a burkolata hány fokos hanem a belseje , talán egy alumínium vinyónál jobban vezeti a hőt a burkolata is így ha azt megmérném az lehetne ref.


Nem tudom más hogy csinálja ,netán a két eszköznek az átlagát veszi és ennyi?



Az ssd 43- 47°C szokott írni


a vinyó meg csak 40°C

2014. dec. 25. 13:39
 4/6 anonim válasza:

Esetleg kezdhetted volna ezzel...

És igen, az SSD melegszik, de elhanyagolható mértékben. nekem menet közben, írás, olvasás után nem melegebb mint 40 fok.

Vagy rosszul méri a hőfokot, vagy pedig valami nem okés az SSD-vel.

Ha van lehetőséged rá, próbáld ki másik gépben, hátha ott más értéket mutat.


Na és miért kellett le idiótázni az elsőt? Nem mondott (írt) semmi rosszat..

2014. dec. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jólvan mostmár nem kell szépítened a dolgot össze vissza beszélsz "Hülyeség..

Az SSD nem melegedik.... Igen az ssd meleszik"


Az írásomból minden kiderül ha nem értenéd miért fogalmaztam úgy.


És nincs mód másik gépbe rakosgatásra így is egy hétig kerestem a hibát a konfigurációmban mire stabilizálni tudtam a rendszert ssd n.

2014. dec. 25. 14:53
 6/6 anonim válasza:
40 fokos winyók meg ssd-k? Gyerekek ti hol éltek? Némelyik merevlemez már 50 foknál megadja magát! Ti nem hallottatok még a házhűtő ventilátorokról? Az én gépembe van két winchester (320 GB + 1000 GB) meg egy ssd (64GB), és olyan 20 fokos szobahőmérsékleten kb 25-26 fokosak a winyók, 27-28 meg az SSD! Mivel két venti is van benne, egy alul beszívja a hideg levegőt, egy fölül pedig kinyomja a házból, ennyi! :)
2015. dec. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!