Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van 1 MAC-al formázott külső...

Őaz kérdése:

Van 1 MAC-al formázott külső Maxell HDD-500GB és Windows rendszeren akarom vissza formázni NTFS-re vagy FAT32-re!? Hogy kezdjek hozzá? Valami Mac-es formázás? Jelenlegi.

Figyelt kérdés
Gépemen csak 1 XP van de már sokszor formáztam a lemezkezelőben, vinyokat igaz hordozhatót még nem.Mivel tudnám ezt és hogyan orvosolni? Boldog KARIT! :D
2014. dec. 25. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Jobbklikk a sajátgépre -> kezelés -> lemezkezelés.


Itt azt teszel vele, amit szeretnél. De megteheted azt is, hogy elindítod a gépet valamelyik népszerű bootolható particionáló megoldással (pl. GParted Live), és megcsinálod azzal az oprendszeredtől teljesen függetlenül.

2014. dec. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos eddig nekem is ennyi volt a megoldás de most nem bírok vele látja az eszközkezelőben,a sajátgépben nem,a lemezkezelőben igen, de a jobb klikknél minden inaktív kivéve a súgó.
2014. dec. 27. 08:22
 3/7 A kérdező kommentje:
2014. dec. 27. 08:28
 4/7 anonim ***** válasza:
A képen látszik, hogy GPT lemez, ez BIOS alapú rendszerben nem szerencsés. Indítsd el a gépet egy gparted live cd-ről, a gpartedben válaszd ki a device -> create new partition table menüt, majd válaszd az "msdos" opciót. Utána tudsz partíciókat létrehozni (akár a gparteddel, akár mással), amiket a rendszered tud majd kezelni.
2014. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na szóval előre is köszönöm a válaszod de ez nekem nem segít sajnos mert túl bonyolult tölts le ezt írd ki azt válaszd ezt tuti csak elcseszném úgy ahogy van.Abban reménykedtem hogy úgy mint a Win XP lemezkezelőjében kiválasztom és már formázom is na sebaj polcba be majd 1x csak okosabb leszek és előkaparom és sikerülni fog .sorry raboltam az ide
2014. dec. 31. 14:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Ember, ha ez túl bonyolult, akkor nem lenne szabad számítógéphez nyúlnod. Vegyél egy konzolt játékra, meg egy telefont fészbúkozni, és meg van oldva.
2014. dec. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valóban benéztem hogy az ISTENTŐL kértem segítséget ne haragudj hogy rajtam kívül több millió embernek ez ujj, és nem akar egy olyanba kezdeni amit tuti nem bírna befejezni, eleve cccd író sincs a gépembe bocs! Egy 3 gyermekes igen elfoglalt családanya vagyok akinek nincs mindenre ideje ,csak vettem egy 500 gigás külső winyót és nem tudjuk használni ennyi és sorry hogy raboltuk az igen drága időd mester !!hali hó
2015. márc. 3. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!