Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális az ilyen mértékű...

Normális az ilyen mértékű bevilágítás egy LED monitornál? -többi lent

Figyelt kérdés

Karácsonyra kaptam a páromtól egy LG 24mp55 LED monitort. A gond az, hogy mikor kipróbáltam egy játékkal, a bal alsó sarok világos volt. Ez az első LED-es monitorunk, így utánaolvastam a dolognak, de nem tudom eldönteni, hogy ilyen mértékben ez normális-e még.


A fényképet teljesen besötétített szobában készítettem, teljes képernyőre tett fekete képpel. A fényképezőt 50cm-re, a monitor középmagasságában tartottam.


[link]


Előre is nagyon szépen köszönöm segítségeteket!


--és Boldog Karácsonyt mindenkinek :) --



((Először a szórakoztató elektronika részben tettem fel a kérdést, de rájöttem, hogy ide jobban passzol... bocsi :) ))



2014. dec. 25. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kéne ilyennek lennie. Ha nincs túlhúzva a fényerő, és úgy ilyen, akkor csere.
2014. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a háttérvilágítástól típusától függ a bevilágítás mértéke, klasszikus, CCFL fénycsöves világítással is lehet szép, homogén feketét produkálni. Egyébként igen, ez kicsit durva bevilágítás, filmnézésnél gondolom már elég zavaró lehet - prémium-márkák már cserélik ilyennél a monitort, LG nem tudom rávehető-e.
2014. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs túlhúzva. Egy angol nyelvű oldalon találtam tesztet erről a monitorról és egy leírást színkalibrációra, az alapján állítottam be. A fényerősség jelenleg 43/100, kontraszt 70/100, a zöld,piros,kék pedig 50/100 körüliek.


Akkor jobb lesz ha az ünnepek után felvesszük a kapcsolatot a webshoppal..

Köszönöm válaszod!

2014. dec. 25. 21:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Webshop nem biztos, hogy cseréli, LG Magyarország valószínűbb, hogy nem hajt el a csudába.
2014. dec. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!