Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD (merevlemez) dokkoló...

Skillet79 kérdése:

HDD (merevlemez) dokkoló automatikus kikapcsolása?

Figyelt kérdés
Két sharkoon merevlemez dokkolóm van. Az egyik 10perc tétlenség után leállítja a dokkolt merevlemezt. A másik pörgeti a végtelenségig. Így ahelyett szeretnék venni másikat. Egyelőre a sharkoon és logilink dokkolói jöhetnek szóba. Pontos típusok, tapasztalatok érdekelnének. Köszönöm

2014. dec. 26. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig a végtelenségig pörgetés jobb a merevlemeznek az élettartalom szempontjából. Amikor nem kell, húzd le/kapcsold ki, amikor kell, akkor meg had pörögjön. Nem jó az, ha napi szokszor ki-be kapcsol.
2014. dec. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Fogyasztás szempontjából sokkal jobb lenne, ha lekapcsolná a merevlemezeket. Eddig sem volt ezzel semmi baj. Egész éjjel feleslegesen pörögnének. Ki-bekapcsolni meg nem fogom, mert elfelejtem. És amúgy sem akarok emiatt felugrálni. Kényelmetlen.

Amúgy a két dokkoló egy popcorn a-210-re van kötve, ami 7/24-ben üzemel. Nas-on is gondolkodtam. De nem szeretném a hdd-k fájlrendszerét megváltoztatni. És körülményes a hdd csere is. Így még mindig úgy érzem, nekem a dokkoló az ideális megoldás, csak a megfelelő típust kellene megtaláljam :)

2014. dec. 26. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Így már más. Azthittem számítógép és Windows, mert az aztán ébresztgeti a lemezeket elég sűrűn.

Sharkoon Rapid Case USB 3.0

[link]

Jókat írnak róla, állítólag x idő tétlenség után kikapcsol. A zavaró, erős kék ledet meg le lehet ragasztani, ez a negatívum amit így el tudok róla mondani.

Hopp, még mit nem találtam:

[link]

[link]

Előbbi kellene, de az összefoglalóra vezető linkek most valamiért nem működnek. A második biztosan jó, felül nyisd le az összefoglalót.

2014. dec. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez sajna nem az, amit én keresek. Ez rack, én pedig dokkolókat lesek.


a4team.eu/hattertarolo/mobil_rack-c376635/sharkoon/quickport_xt_usb3_0_v2_-_2_5_-3_5_sata_fekete_-_4044951014057-p6773103


a4team.eu/hattertarolo/mobil_rack-c376635/sharkoon/quickport_pro_-_2_5_-3_5_sata_-_esata-p560796


www.ebolt.hu/product425933_category5535-LogiLink_2.5_3.5_SATA___USB2.0_dokkolo__kartyaolvaso_feher.html


www.ebolt.hu/product425937_category5535-LogiLink_2.5_3.5_SATA___USB2.0_dokkolo_feher.html


Ezek jöhetnek jelenleg szóba. Fontos a könnyű hdd cserélhetőség.

De sajnos egyikről sem tudom, leáll-e. És ha megveszem és nem kapcsolja le a hdd-t, elképzelhető, hogy emiatt nem fogják visszavenni a boltban. Szóval próbálnék biztosra menni, de elég nehéz. Amúgy elég fura, hogy egy ilyen fontos információt miért nem tüntetnek fel a tulajdonságoknál. Érthetetlen.

2014. dec. 27. 06:57
 5/6 A kérdező kommentje:

Annyi kiderült, hogy a sharkoon két dokkolója, amik szóba jöhetnek, nem tudják az automatikus hdd altatást. A sharkoon visszaírt a kérdésemre.

A másik cég válaszát még várom (logilink).

2014. dec. 30. 15:32
 6/6 A kérdező kommentje:
Logilink szerint az összes quickport termékükre lekapcsolja a hdd-t tétlenségnél. Egy biztos, vettem egy logilink qp0012-t, az tudja ezt a funkciót. És a sharkoon válaszával ellentétben, haverom quickport xt-je is lekapcsolja a merevlemezt.
2015. jan. 15. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!