Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás lenne a gépem, memóriám?...

Hibás lenne a gépem, memóriám? (ram probléma)

Figyelt kérdés

Processzor: AMD Athlon II X4 760K 4x3,8 Ghz

Memória: 6 GB KINGMAX DDR3 1600Mhz

Videókártya: Sapphire R7 260x 1GB DDR5

Alaplap: Asrock FM2A55M-VG3+

Merevlemez: 500 GB Western Digital

Tápegység: Chieftec 400W iArena GPA-400S


4+2gb DDR3 1600mhz Kingmax ramom van. A problémám az, hogy mintha nem működnének együtt túl jól. Ha valamit letöltök nem biztos, hogy jól tölti le, esetleg hibásan, hiányosan szedi, de az egyik ram kiszedése után és beellenőrizve már jó. Valamint mostanság kezdődött el (szinte új gép), hogy csak úgy magától összeomlik a Google Chrome, de így, hogy ki van véve belőle a 2gb ram rendesen működik (idáig)..Szerintem biztos, hogy nem hibás a ramom, előző gépembe 2+1gb ddr3 1600mhz ram volt, asrock alaplappal, amd procival és nvidia kártyával, de ugyanezeket csinálta sőt néha kékhalált kapok és azzal a géppel is kékhalált kaptam. De nem értem miért nem működik jól együtt a kettő.



2014. dec. 26. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:
És miért így oldottad meg a memóriát?? Miért nem vettél 8 gigába dual channelt??? Egyébként a gyártó oldalán van egy memória QVL lista, ahol listázva vannak azok a memóriák, amik biztosan jók hozzá. Ha esetleg más fajta memóriát raktál bele, más időzítésű, simán lehet, h produkál problémás eseményeket
2014. dec. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
memtestet is csináltam már, külön-külön és egybe is. És nem tudom, ez így sikerült. Hogyan nézhetném meg az időzítést?
2014. dec. 26. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!