Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép nehezen kapcsol...

Mirk kérdése:

Számítógép nehezen kapcsol be, illetve magától kikapcsol?

Figyelt kérdés

Régóta fennálló probléma: a gépet nem lehet bekapcsolni, csak a tápgomb ki-be kapcsolása és egy kis pihentetés után. Ha bekapcsol rendszerint kéri a BIOS az F1/F2-t win indulás előtt. A rendszeridő gyakran visszaáll 2007-re.


Egy napja fennálló probléma: a gép egyszercsak magától kikapcsol. Nem terhelés alatt, nem túlmelegedéstől. Csak úgy. Van hogy 5 perc alatt, van hogy 2 óra.


Amit már csináltam:

- tápegység csere

- alaplap elem csere

- everestben hőméréskletek 35-45 fok között

- HDSentinel szerint a merevlemez tökéletes

- alaplapon nem látni sérülést, semmi sincs kisülve, felpúposodva.


Ma reggel sehogy sem akart bekapcsolni a gép ezért cseréltem a tápegységet. Utána egyből bekapcsolt, na de ekkor kezdődött a kikapcsolás probléma:/ Ezután már a bekapcsolás is úgy ment mint a régi táppal, csak most már magától ki is kapcsol, ha olyanja van.


Valakinek van még ötlete?



#kikapcsolás #gép #bekapcsolás #nemérezmáregyfityingetse
2014. dec. 27. 19:05
 1/9 Gábor_79 ***** válasza:

Ha mind a két tápegység egy tíz éves noname kivitel, akkor pl. nem meglepő.

Mi a teljes konfig kora (bár a 2007-es BIOS időből tippelni tudok)? Ha az alaplap kellően koros, akkor minden külső jel nélkül is lehet már rossz. Csak ennyire rossz. Mint ötlet.

2014. dec. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Noname tápok, de az előző is 3 éve benne volt.

A gép 7 éves.

2014. dec. 27. 21:26
 3/9 Gábor_79 ***** válasza:
Ha olcsóbb minőségű alkatrészekből készült a táp, akkor az élettartamuk is rövidebb. Hogy a tápot kizárd, egy harmadikat kellene kölcsönkérni, amiről tudott, hogy biztos jó.
2014. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tegnap egész nap ment, csak éjfélkor kapcsolt ki magától. Ma délelőtt előrehúztam a házat, hogy bedugjak hátra egy jack dugót és amikor a ház ledöccent az asztal széléről, az ugrástól kikapcsolt. Lehet ez akkor valamilyen kontakthiba, nem jól érintekzik, az egyik tápkábel esetleg?
2014. dec. 29. 20:30
 5/9 Gábor_79 ***** válasza:
82%

Ezek szerint lehet. Tippeltem ilyesmire is, csak az alaplapon belül. Ha tesztelgetni szeretnéd, akkor a HDD nélül javasolnám, hogy ne gyilkolja az áramingadozás. Boot képes USB-t kellen csinálni, amiről egy teljes értékű rendszer futna rengeteg hasznos funkcióval. Van rajta firefox, meg minden. Parted Magic [link] (Download@MajorGeeks felirat egy jó működő link)

Ezzel az USB-t csinálod, ha megvan az ISO [link]

A listában megtalálod az előbbi programot.

2014. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a linkeket, de ez már kicsit magas nekem. Mit nyerek a bootos usbvel, mármint, hogy segít megtalálni a probléma helyét? Hogyan tesztelgessem?
2014. dec. 29. 21:16
 7/9 Gábor_79 ***** válasza:

Sejtettem, hogy ezt fogod mondani, de valójában nem bonyolult. Sőt később is hasznodra válik, ha valami történik a rendszerrel, esetleg a HDD-vel, mert lesz például internetelérésed. Bár láthatóan, most is meg tudtad oldani a kérdést. Azon kívül vannak rajta hasznos programok. Hardver-ellenőrzés, partícióműveletek, amit futó rendszer alól nem mindig lehet megcsinálni.

Igazából arra mondtam a tesztelgetést, ha mozgatni akarod a kábeleket, akkor így kisebb kárt okoz az esetleges áramkimaradás. A HDD nem biztos, hogy szeretné.

2014. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja értem már. Arra is gondoltam, hogy holnap visszaviszem ezt a tápot és elhozok egy jobb minőségűt, hátha tényleg az se százas.
2014. dec. 29. 21:37
 9/9 Gábor_79 ***** válasza:
Na meg jobb ötletem nincs is amit tudnék javasolni.
2014. dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!