Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs hang? Sűrgős!...

Kutyabaráth kérdése:

Miért nincs hang? Sűrgős! (többi lent)

Figyelt kérdés

Üdv! Nincs hang a gépemen hiába fel van pakolva a driver. Az eszközkezelő nem mutat semmi hibát. Eddig csak felraktam a HD Realtek Audio-t és működött, de most nem történik semmi. A videókártyának a drivere felrakott valami HD audio Nvidia drivert, ezt már leszedtem, mert ha jól emlékszek ez sosem volt telepítve máskor. Az Audio és hangeszközöknél azt jelzi, hogy nincs hangeszköz. Hiába van telepítve a Realtek és letörölve az Nvidia audio, így is az eszközkezelőben az Nvidia High Definition Hangeszközt jelzi. Nem tudom mi lehet a baj segítsetek!

Konfig: Intel Pentium 4 3.2 Ghz, Windows Xp Sp3, VGA: Nvidia Geforce Gt 430, alaplap: Fujitsu D2151-A1, 150Gb HDD

Válaszokat előre is köszönöm!



2014. dec. 28. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
A hangeszközöknél jobb gomb, majd katt vmi olyasmire, hogy "Tiltottak mutatása", utána jobb klikk az új jövevényre, "Engedélyezés".
2014. dec. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 CspCsj ***** válasza:

AZ NVIDIA audio a HDMI csatlakozó miatt a videokártyába épített hangeszköz. Ha eltávolítod a driver-ét akkor a HDMI-n nem ad át hangot.


Jelenleg az Eszközkezelőben a Hangkártyáknál milyen eszközök vannak? Van ismeretlen eszköz is?

Előfordulhat még, hogy a BIOS-ban le lett tiltva, vagy az alaplapon az előlapi audiocsatlakozóknál hiányzik a jumper:

[link]

2014. dec. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 CspCsj ***** válasza:

Az első hozzászólás WIn7/8-ra vonatkozhat. XP alatt nem működik.


Közben elfelejtettem az alaplap képét:

[link]

jobb szélen a sárga csatlakozót nézd meg (AFP=Audio Front Panel=Audio Előlapi Panel)

2014. dec. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az eszközkezelőben hibát nem mutat semmilyen hiányosságot. A csatlakozókat sosem az előlapiba, hanem hátulra az alaplapiba szoktam csatlakoztatni.
2014. dec. 28. 18:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Jut eszembe, hogy először hangkártya volt benne és azt kivéve nincs most hang. Ismerős mondott valamit, hogy letiltja de azt nemtudom hogy a BIOS-ban tiltotta-e le. Ezt hogy nézhetem meg?
2014. dec. 28. 18:48
 6/8 A kérdező kommentje:
Mellesleg be van dugva alaplapra az első csatlakozó is de nem működik.
2014. dec. 28. 18:54
 7/8 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma a BIOS-ban volt letiltva. Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 28. 19:42
 8/8 CspCsj ***** válasza:

Előlapi audio kivezetésnél az AC97/HD Audio eltérő kiosztása szokott gondot okozni. Vagy a BIOS-ban lehet kapcsolgatni, vagy a következő képen látható módon a Realtek programjában kikapcsolod az automatikus érzékelést, végső esetben megpróbálhatod átrendezni a kábeleket kézzel.

[link]

[link]

2014. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!