Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopot akarok venni, de nem...

Laptopot akarok venni, de nem értem az ilyen szakszavakat. Van oldal ami kiírná ezeket vagy ilyesmi? Többi lent

Figyelt kérdés

Nemrég kiírtam egy kérdést is hogy jók e a lenovo laptopok s jött egy ilyen válasz: "Nekem ilyenem van (csak alapgép, de nagyon jó): Lenovo Ideapad G505. 4 GB memória, AMD procis, Free MS-DOS, optikai meghajtóval, Windows8 lett volna (ilyen driver CD-t adtak hozzá), jelenleg Windows7 Home Premiunm van rajta, 64 bites."

de ebből szinte semmit nem értek... nincs valami oldal, ami elmagyarázza hogy miről van szó? Nem vagyok hülye, szerintem menne, csak így nemtudom... köszi ha segít valaki!



2014. dec. 29. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

4 GB memória, ennyi a rendszermemória, ma már alap

AMD procis, a processzor gyártója, a másik nagy az Intel mellett

Free MS-DOS, gyakorlatilag nincs rajta telepített op. rendszer, Neked kell a Win8-at telepíteni

optikai meghajtóval, DVD író olvasó van benne

Windows8 lett volna (ilyen driver CD-t adtak hozzá), jelenleg Windows7 Home Premiunm van rajta, ezt a részét nem értem: most van vagy nincs rajta op. rendszer, emlegeted a Free Dost, meg a Win7-et..

2014. dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1


Az azt jelenti, hogy a laptophoz adott driver CD-n a Win8-cal kompatibilis driver verziók voltak rajta (de oprendszert nem adtak a laptophoz, úgyhogy emberünk a Win7-et rakta fel rá, mert gondolom csak olyan volt neki otthon).


Kérdezőnek:

[link]

2014. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 a gép alapból FreeDOS, tehát nincs rajta se Win8 matrica, se Win7 + kulcs.

A gép valószínűleg Win8as támogatottságú, ezért adtak hozzá driver CD-t, de mivel a tulajnak nem tetszett, Win7 került rá.

Egyébként mi lenne ez az AMD proci? Mi a pontos típusa?

2014. dec. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Inkább itt érdeklődj:


[link]

2014. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!