Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység? Többi lenn.

Tápegység? Többi lenn.

Figyelt kérdés

Van egy régi tápom és a molex csatlakozón valamiért nem képes egyenletesen forogni a winchester (lehet hogy nem stabil a feszültség vagy ilyesmi) de azon ami az alaplapba megy viszonylag normálisak az értékek.

Lehet úgy használni egy pc-re két tápot, hogy az egyik az alaplapot működteti, a másik meg csak a meghajtókat?



2015. jan. 2. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet úgy működtetni, csak a másik tápban kell csinálni egy "zárást", hogy elinduljon :)

Egyébként meg nem lehet, hogy véletlenül a molex csatlakozókban a kis rézgyűrűk kicsit szétnyíltak? Mert ilyen is előfordul és ha összeszorítod őket egy kicsit, akkor újra normálisan fognak és normálisan adják át a feszültséget, mert egyébként ugyan onnan jön (a vezeték), ahonnan az alaplapba is megy.

2015. jan. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincsen szétnyílva semmi, bár azért összeszorítottam ahogy tudtam de a merevlemezek csak nem forognak normálisan. Viszont ha két táp működtet egy gépet, akkor nem lesz az egyik tápnak egyenetlen a terhelése? Az én ötletem az lenne, hogy a régi tápról menne az alaplap az újabbról meg csak a meghajtók. Ez nem fog a későbbiekben sem gondot okozni egyik tápnak sem?
2015. jan. 3. 00:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Az 5, illetve a 12 volt meg van stabilan?

Egyébként elvileg nem, mert már alkalmaztam ilyen megoldást, de semmi gond nem volt belőle, a gond csak az, hogy eleve azt mondtad, hogy ugye az egyik táp instabil, amitől kicsit félnék. Ugye az instabilitás lehet a túlterheltségtől, vagy akár attól is, hogy egy sz@r minőségű tápról beszélünk és ha az utóbbi eset áll fent, akkor én vigyáznék, mert azt a részt, amit vinni fog (vagy alaplap vagy lemezek), akár viheti is magával, ha éppen úgy gondolja.

2015. jan. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Viszonylag jók...

Jó lene tudni a két táp pontos típusát a cpu d és vga, és az ágak V értékeit, amit ugye müszerel terhelve mértél...

2015. jan. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
HP és Hexa -s Kérdezö vagy?
2015. jan. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!