Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás lehet a feloldott 4....

Solyom123 kérdése:

Hibás lehet a feloldott 4. processzor magom?

Figyelt kérdés

Van egy Athlon 2 x3 460 3 magos 3.4ghz-es procim.

Ugye ebben a processzorban le van tíltva a 4. mag.

Alaplapom egy Asus M5A78L M LX3.

Magot fel tudom oldani sikeresen a gépemben és így lesz egy Phenom II B60-as procim.

internet film,youtube fullHD stb. hiba mentesen megy,nincs fagyás,lassulás stb!

Aida 64 extreme, System stability programmal is teszteltem hiba mentesen.

ugyan ez az intel burn test programmal is hiba mentesen ment a processzor öszes magja.

mind a 2 tesztprogrammal fél-fél órát teszteltem.

De ha be lépek egy játékba ami igényesebb. pl nfs the run akkor egy-két perc után Nfs the run.exe váratlanul le állt.hibát írja ki.

Akkor ne is kísérletezzek tovább a 4. maggal igaz?



2015. jan. 4. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy rossz, van amelyikben azért tiltják le, mert tényleg hibás.

De az alaplap sem biztos hogy a legjobb, ha ilyenekre szánod magad, eléggé alsó kategória. CPU-t is csak 95W-ig kezel.

2015. jan. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha a program "váratlanul leáll", akkor az már szoftveres hiba lesz valószínűleg. Ha a proci magja lenne rossz, befagyna az egész gép, kékhalálozna stb. Arról nem is beszélve, hogy a stabilitásteszteket se bírná. Szerintem ne a 4. maggal ne kísérletezz tovább, hanem az ilyen fos konzolport játékokat próbáld inkább elfelejteni. Ha mégis ragaszkodsz hozzájuk, akkor fedd meg eredetiben, peccseld fel rendesen, és ha gond van, fordulj a gyártóhoz.
2015. jan. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*vedd
2015. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

# 2

De ha 3 maggal ment az a játék, feloldás után meg már nem, akkor csak ott lehet valami gond.

2015. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

"De ha 3 maggal ment az a játék, feloldás után meg már nem"


Ezt csak te feltételezed. A kérdező erről egy betűt se ír. Az általa leírtak tükrében nem is logikus ezt feltételezni. (És valószínűleg soha nem is használta 3 maggal, mert miért tette volna...)

2015. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3 maggal használtam a procit mindig!

most fel oldottam a 4. magot és teszteltem 20 percen keresztül 1920X1080 felbontáson magas részletességgel. Resident Evil 5 és BF3-al és semmi hiba nincs(lekopogom)

De a NFS the run-nak nem tetszik valamiért!

2015. jan. 4. 16:31
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Feltételezésem beigazolódott.
2015. jan. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Feltöltöttem egy képet! ez a hiba jött elő,hogy neki álltam versenyezni!

De 3 maggal játszottam vele hiba nélkül és lassan a játék végén járok.

[link]

2015. jan. 4. 16:37
 9/12 A kérdező kommentje:

itt meg egy kép,hogy mit hoztam ki belőle

[link]

Akkor maradjon,vagy tegyem vissza inkább 3 magra??

2015. jan. 4. 16:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben érdemes a játékot 3 maggal is tesztelni, de szinte biztos vagyok benne, hogy ugyanaz lesz az eredmény, mivel minden más jó.


Érdemes az eseménynaplóban is kutakodni, illetve stabilitás szempontjából nem biztos, vindóznyóc alatt célszerű kísérletezni, hiszen az elég instabil tökéletes hardveren is.

2015. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!