Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptop számítógépek teljesít...

A laptop számítógépek teljesítménye töredéke az asztali gépek teljesítményének. Ezt számszerűsítve ki lehet fejezni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kérdésben le szokták ezt írni, amikor pl. játékra keresnek laptop-ot. Adott laptop mondjuk ugyanolyan processzorral rendelkezik mint egy asztali gép és mégis lassabb, vagy eleve a processzor is gyengébb benne? Számszerűsítve leírható, hogy mondjuk ha vennék egy laptop-ot 180 ezer ft-ért, akkor ha ugyanezt az összeget asztali gépre költeném, mekkora lenne a teljesítménynövekedés? A videokártya nem érdekel, maga a processzor és a sebesség érdekel. Lehet hogy csak azért ez a válasz, mert egy laptop árából mindig többszörös teljesítményű asztali gép jön ki? Nem játék miatt kérdeztem.

2015. jan. 4. 09:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

" egy laptop árából mindig többszörös teljesítményű asztali gép jön ki? "


-dehogyis,

2015. jan. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 P.O.C. ***** válasza:
100%

A Laptopokat igazából olyan embereknek találták ki, akik dolgoznak vele, és olyan a munkájuk, hogy elengedhetetlen a mobilitás. A másik csoport pedig, akik utaznak szeretnek netezni, kapcsolatba maradni a külvilággal, de idegesíti őket a kicsi érintőképernyős megoldások, mint a tablet vagy mobil.

Ezekre a célokra meg általában elég a legolcsóbb 80-90 eFt -os kategória is.


Akik meg inkább bika teljesítményt várnak el egy géptől, és ennek ellenére mégis laptopot vesznek, azoknak őszintén szólva nem sok eszük van.

Megmondom miért: ugyan azt a teljesítményt asztali gép esetén majdnem féláron megkapják. Ráadásul a laptopokkal ellentétben, az asztali gépek minden tekintetben fejleszthetők.

És ilyenkor jönnek az ellenérvek, pl. hogy a laptop kevesebbet fogyaszt. Ez sem feltétlenül igaz, ugyanis az asztali gépnek vannak már olyan fejlett energiagazdálkodási technológiái, profiljai, hogy alig fogyaszt többet mint egy laptop. A másik érv amivel az agyamra mennek, az a hely igény. Én nem hiszem hogy egy fél méterszer egyméteres doboz nem fér el a földön.

Ezen kívül asztali gép sokkal tartósabb, strapabíróbb. A gari idő lejárával sokkal olcsóbb javíttatni. Pl az laptophoz 30-40 eFt egy új vagy használt alaplap. Asztali gépnél kevesebb mint 10-15 eFt.


Nem mondom, van az a csoport is akiknek a mobilitás és a teljesítmény is számít, de azok általában fel is érik ésszel, hogy ere nem elég a 150 eFt alatti kategória Laptop esetében.

2015. jan. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 P.O.C. ***** válasza:
100%
Egyébként meg nem többszöröse a teljesítménykülönbség, ugyan azon ár mellett, azért nem ennyire durva a helyzet, de olyan 60-70% difi 100% hogy van.
2015. jan. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Röviden egy bika laptop 300-rol indul egy asztali meg 200-rol. 2-3 évente egy aksi még többe is kerül mint az asztali fogyasztása.Azért említenek játékot a teljesítménynél mert az terheli meg a gépet (szinte) a legjobban.Egy 180K-s asztali gond nélkül lekezeli ezeket a laptopról ugyanez nem elmondható.Bővítés/javítás szempont sem elhanyagolható.
2015. jan. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Örökre elment a kedvem az asztali gépektől, amikor vihettem szervízbe a 17 kg-os gépemet közvetlenül megvétel után, mert egy memóriamodul rossz volt, ők pedig "minden oké lesz, mert összerakás után leteszteltük" felkiáltással adták oda, kinyitni meg ugye nem lehetett, mert garivesztés... 17 kg volt, megmértem... Dual-ban tudott kommunikálni az alaplap a modulokkal és miután gari lejárt, vettem észre hogy nem is úgy volt berakva a két teljesen egyforma típusú modul, hogy dual-ban tudjon kommunikálni egymással és Everest is mutatta hogy tényleg nem... Átraktam és akkor már dual lett... Rejtélyes alaplapi fagyások és hasonlók miatt is mindig vihettem a gépet.. .Autóm meg nincs... Egy élmény volt... Az örökös portalanítgatás is...
2015. jan. 4. 09:48
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Így van a laptopok inkább a mobilitás miatt lettek kifejlesztve. Maga az asztali gép pedig fejleszthető, mig a laptopok csak részben. És költségesebb javítani a laptopot, mint a asztali konfigurációt. Pl az optikai meghajtó asztali gépbe kb.5-6000Ft, addig a laptopba 10-12000Ft.
2015. jan. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 P.O.C. ***** válasza:
100%

Akkor neked nem volt szerencséd vele, előfordul. De attól még ez általánosan nem igaz, hogy rosszabbak az asztali gépek. Nyilván akik inkább asztali gép pártiak, azokba van pici barkácsolós vér is. És szeretnek elmerülni a dolgokba. Minden apróságért nem hurcolják a szervizbe.

A porról meg annyit, hogy megveszel egy 800 Ft -os sűrített levegő spray -t. Fél évente kifújod vele elég vagy másfél két évig.

Ezzel szemben a laptopok is ugyan úgy elporolódnak, akármilyen patika a lakás. Utána jön a belassulás, és a véletlenszerű lekapcsolás.

Csakhogy, ha befele fújod a szöszöket semmit nem érsz vele beakad tőle a venti. Ezért szét kell szedni, az esetek háromnegyedébe csutkára. Ki kell szedni az alaplapot is hogy hozzáférj. Az a sok patent és olyan szerelési megoldások, hogy a hidegrázás környékezi még a profikat is. Szóval megint csak a szervizbe kötsz ki. Mivel nem garanciális esemény a por. Legombolnak tőled lazán 5-10 eFt forintot. De legalább elmondhatod magadról, hogy másfél kilót cipeltél, nem 17-et.

2015. jan. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Szirty ***** válasza:
100%

P.O.C. teljesen korrekt választ adott, kiválóan alátámasztott érvekkel.


Én kicsit haragszok azokra akik ész nélkül vásárolnak össze minden szart mert az milyen király. A használat/ár/teljesítmény/hasznosság tekintetében kellene mérlegelni.


Egy laptopnak van néhány egyértelmű előnye: A hordozhatóság és a kis fogyasztás. Ez a két előny igen komoly hátrányokkal jár (nagyon magas ár, korlátozott üzemidő akkuról, alacsonyabb teljesítmény, kompakt kivitel miatt kevésbé rugalmas skálázhatóság, kis méretű, kis felbontású kijelző, stb, nem sorolom).

Ezektől a hátrányoktól viszont mentesek az asztali gépek.

Ezek az előnyök egymás ellen dolgoznak ezért mindig kompromisszumot kell kötni.


"Örökre elment a kedvem az asztali gépektől, amikor vihettem szervízbe a 17 kg-os gépemet közvetlenül megvétel után"


Azt gondolom, ez azért nem túlságosan komoly érv.

Persze előfordul hogy szar a gép és sokszor kell szervizbe vinni, de egy laptop is lehet szar. Azt is szervizbe kell akkor hordani. persze nem 17 kg, de sokszorta annyiba kerül a javítása :). Mégpedig valószínűleg sokkal többe, mint ha a 17 kilós asztalit taxival hordtad volna szervizbe!


Én ilyen alapon biztosan nem döntenék a kettő között! Szerencsére még se asztali gépet se laptopot nem kellett szervizbe vinnem egyetlen egyszer sem (nemhogy rendszeresen oda hordani). Pedig volt egy pár mindkettőből...

2015. jan. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ezért nem szabad előre összerakott (az esetek 99,99%-ában aránytalan) gépet venni.

Szerviz :D

Számomra olyan vicces szó a számítógép szerviz XD

Életemben nem volt rá szükségem, ha valami gond volt, mindig megoldottam magamnak, bár aki nem ért a gépekhez, annak gondot okozhat.

2015. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Megfordult a kezemben egy pár gép a régiektől a legújabbakig.Az tény hogy a régebbiekben volt anyag ezáltal súlyuk is de 17 kilós géppel nem találkoztam.Az összerakatott gépek alkatrész garanciálisak kinyitható.
2015. jan. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!