Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legolcsóbb fekete-feh...

Melyik a legolcsóbb fekete-fehér szöveg nyomtatásra használható nyomtató?

Figyelt kérdés

Még soha nem vettem saját nyomtatót, nem tudom milyent kéne, az olcsót úgy értem amit ha megveszek akkor kiszolgál engem és nem fog tönkremenni 1 héten belül!


Jó lenne ha képet is lehetne vele nyomtatni, az nem baj ha nem színes. És olyan kéne amivel a legolcsóbban tudok nyomtatni, tehát sok oldal kijön egy ilyen festékes cuccból vagy nem tudom milyen technológiák vannak.

Nagyon megköszönöm ha valaki segítene.


2015. jan. 5. 18:11
 1/4 Rainbow IT válasza:

3 elterjedt technlógia létezik.


Mátrix: ami már nem is annyira elterjedt. Bankokban hasznláják még, ott is csak amiatt, mert ezzel a típusú nyomtatóval lehet egyedül indigós papírra nyomtatni. Otthonra abszolut nem használható. Lassú. Kivénhedt technológia.


Tintasugaras: Otthoni használatra akkor ideális, ha színes képeket akarsz nyomtatni, és nem vagy nagyfelhasználó. Vannak irodai tintasugaras nyomtatók amik relatíve gyorsan ki, de azt nem otthoni felhasználó pénztárcájának találták ki.


Működésének lényege, hogy a nyomtatófej folyékony tintát lövell ki papírlapra, amit a papír beszív. Így alkotja meg pontról pontra a képet.


Előnye, hogy otthon is elérhetővé tette a színes nyomtatást.

Hátránya, hogy nem annyira költséghatékony, és hetente-kéthetente nyomtatni kell vele, hogy ne száradjon bele a festék a nyomtató fejbe.


Ami meg neked kell: Lézer nyomtató.

A működési eljárást nem fejteném ki, de a lényeg az, hogy ha elég a szürkeárnyalatos nyomtatás, és nem akarsz sokat vacakolni a nyomtató lelki világával, akkor ez a legköltséghatékonyabb megoldás.


Kicsi FF lézernyomtatókat már egész baráti pénzért kapsz.


Üdv: Rainbow IT

2015. jan. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Üdv!

Köszönöm az FF az egy márka? Csak mert ilyent nem találok és nem tudom ez mit jelent.

Egy konkrét típust nem tudsz ami megy windows 7-el?

2015. jan. 6. 14:42
 3/4 Rainbow IT válasza:

FF mint Fekete Fehér.


Nem akarok a pénztárcádban túrkálni, így nem tudom, hogy vateráról keresagéls zjó állapotú használt darabokat, vagy újat szeretnél-e venni.


Kizárólag nyomtatni akarsz-e, vagy ha már veszel valamit akkor scanner funkció is kellene-e.


Vatera keresés:

[link]


Típust azért nem szívesen mondok, mert minden gyártó csinált már sz@rt is, jót is.


Az ilyen kicsi egyszerű nyomtatókkal nem szokott sok baj lenni. annyi a lényeg hogy legyen hozzá megfelelő driver, az operációs rendszeredhez, hogy használni is tudd.


//RainbotIT

2015. jan. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az üzenetet, közben rájöttem hogy nekem scannelés is kell tehát multifunkciós, szerintem használtat fogok venni, a lényeg hogy működjön.
2015. jan. 7. 02:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!