Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bútortervező program képrender...

Bútortervező program képrenderelésekor a processzor max 50%-ig megy fel, a használt ram meg beállt 2Gb-ra! Ez normális?

Figyelt kérdés

Laptopon típusa Samsung NP300E5C. Intel Celeron Dual Core B820 1.7GHz 8 Gb ram,Intel HD vga,windows 8.1

Miközben ugyanaz a program egy másik illetve több gépen is próbáltam,még 4 magoson is 90% fölött pörgeti a procit és minimum 3Gb ramot használ.A gép nemrég lett újra telepítve és előtte ilyen volt.Mi lehet a gond?Mert valami biztos nem oké az tuti.


2015. jan. 7. 18:25
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Laptopoknál az energiatakarékos üzemmód/energiaséma visszafoghatja a processzort. Memóriafoglalás a modell részletességétől is függhet, meg a program verziójától.

A program beállításait végignézted?


Egyébként a program címe jól jönne.

2015. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az energiasémákat néztem, a programban nincs ilyen beállítási lehetőség. A program neve Kitchendraw.
2015. jan. 8. 05:55
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Gondolom a program legújabb (6.5) verziója van a gépen. (6-os előttiek szerintem nem támogatnak többmagos processzorokat)


Ha az újratelepítés előtt "jó" volt (vagyis jól leterhelte a gépet), akkor talán hiányzik valamelyik eszközillesztő/meghajtóprogram (driver).

Eszközkezelőben nincsen Ismeretlen/felkiáltójeles eszköz? (Videokártyáknál mit ír ki?)

Most Win8.1 64 bites a rendszer? Előtte Win7 volt?


Az a "gond" hogy így 50%-kal jóval tovább tart a renderelés?

2015. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen,a legújabb verziót használom,szerintem a régebbieket nem is lehet.Újratelepítés előtt is ugyanez volt,és minden illesztőprogram fent van,a legfrissebbek.Eszközkezelőben minden oké,vga intel hd graphics.Gyári windows 8.1 most és előtte is.És igen,szerintem ha kétszer jobban pörögne a proci akkor valószínűleg rövidebb idő alatt csinálná meg a kész képet.Így egy képet 3d-s tartalomtól függően 30-50 perc alatt csinál meg,ráadásul pl egy konyhának lehet több nézete is,szorozd be.


Az a "gond" hogy így 50%-kal jóval tovább tart a renderelés?

2015. jan. 9. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!