Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell két merevlemezt...

Hogyan kell két merevlemezt egyszerre bekötni?

Figyelt kérdés

Most egy merevlemez van a gépben, de szeretnék egy másikat berakni mellé. Nos ahogy néztem, van egy kábel ami az alaplappal köti össze, illetve vannak ilyen színes kábelek (megnéztem, ez a SATA kábel :D ) ami ha jól látom a tápellátást biztosítja. De lehet hülyeségeket beszélek. Nos ahogy nézem ezeket a SATA kábeleket számomra elég bonyolultan, legalábbis furcsán vannak kötve, mert az optikai meghajtókkal is össze van kötve. Nem vagyok ebbe otthon, szóval nem tudom miért, de nem is lényeges. A kérdésem, hogy egy másik merevlemezt hogyan köthetnék mellé? Az alaplappal összekötni nem lenne gond, mert ott van több csatlakozó is. Viszont a SATA kábellel hogyan kell összekötni? Van egy szabadon lógó rész, ami az egyik optikai meghajtóból jön ki. Ha azt beledugnám az jó is lenne? Vagy van valami szabály, ami szerint kötni kéne?


Illetve ha a bekötés megvan, akkor működik is? Vagy a biosban kell még valami állítgatni?


Köszi! :D



2015. jan. 8. 16:53
 1/7 Panda Péter ***** válasza:

egy ilyennel összekötöd a merevlemezt az alaplappal:

[link]

elvileg többet is szoktak adni az alaplap mellé, de ha nincs szabad, párszáz forintért tudsz venni bármelyik számtech boltban.


egy ilyennel pedig a táppal:

[link]

ha régebbi tápod van, előfordulhat, hogy nincs már ilyen szabad csati, ez esetben vehetsz ún. Molex-SATA átalakítót, ami így néz ki:

[link]

ezzel bármelyik molex kábelre rádugva meg tudod hajtani a vinyót.


maga a művelet ezek után elég bolondbiztos, a csatlakozók olyan alakúak hogy nem tudod rosszul összedugni.

2015. jan. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
okés köszi, még van egy szabad csatlakozó. És utána még bisoban kell vmit állítani?
2015. jan. 8. 18:35
 3/7 A kérdező kommentje:
bios*
2015. jan. 8. 18:35
 4/7 T/Z ***** válasza:

Nem kell semmit.

Felismeri, és kész.

Esetleg kér egy újraindítást a Windows.


Új merevlemez?

Akkor lehet majd formázni kell, meg particionálni.

2015. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor majd veszek egy ilyen SATA signal kábelt. Még egy kérdés, hogy ami van szabad tápfesz kábel, az fent van és rövid. Gond nélkül átcserélhetem ezeket kábeleket az optikai meghajtók és a merevlemezek között igaz?
2015. jan. 8. 19:17
 6/7 A kérdező kommentje:

Na megvan, beraktam és fel is ismerte. Két gondom van.


Az egyik, hogy mivel a tápfesz kábel rövid, ezért így féloldalasan tudtam csak a merevlemezt betenni, nincs is csavarokkal rögzítve, hanem egy fém lapon fekszik. Az lehet gond, h a nyák része érintkezik a fémlappal? Vagy jó ez így?


A másik, h elv 320 GB os merevlemez, de csak 130at ír a sajátgépnél. Ez mitől lehet?


(ha olvassa egyáltalán vki még ezt a kérdést :D )

2015. jan. 9. 13:35
 7/7 A kérdező kommentje:
ok második megvan, nincs jól formázva. Már csak az első érdekelne :)
2015. jan. 9. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!